Ahududunun sağlığa faydaları nelerdir?

Ahududu meyvesi besleyici özelliği ile tanınmaktadır. Yaklaşık 15 farklı çeşidi yetiştirilen meyve iyi bir lif kaynağıdır. C vitamini ihtiyacı karşılamaya da yardımcı besin bağışıklık sistemini güçlendirmekte, serbest radikallerle mücadele etmektedir. Yapılan çeşitli çalışmalarda ahududunun beyin üzerinde olumlu etkileri de gözlemlenmiştir.

Ahududu belirli kanser türlerinin ilerlemesini engellemeye yardım etmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren, kilo vermeye yardımcı ürün genel sağlığa katkıda bulunmaktadır. Ahududuyu beslenme planının içine dahil etmek çok kolaydır. Bu meyvenin suyu sıkılabilir, çeşitli yiyeceklere katılabilir veya çiğ olarak da tüketilebilir. Hem lezzetli hem de sağlığa faydalı bu gıda çeşitli renklerde bulunabilmektedir. Pembe, mor, siyah, sarı, turuncu veya beyaz renkte ahududu görebilmek mümkündür. En fazla çeşitte ahududu Kaliforniya’da üretilmektedir. Meyve yüksek lif miktarıyla kilo vermek isteyen bireylere yardımcı olmaktadır. Lifler sindirim sürecini yavaşlatmakta ve kişinin daha uzun süre kendisini tok hissetmesini sağlamaktadır. Ahudududa yer alan manganez metabolizmayı hızlandırmakta ve yağ yakmaya yardım etmektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte gözde çeşitli problemler meydana gelmeye başlar. Makular dejenerasyon da bu sorunlardan biridir. Retinadaki hasara bağlı olarak görüş kaybı yaşanır. Bu meyvenin tüketimi belirtilen göz probleminin oluşumunu önlemeye yardım edecektir.  Ahududu zengin ve besleyici içeriğiyle genel sağlık açısından da son derece yararlıdır. Bu da birçok sağlık probleminin oluşmasını önlemeye yardım etmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Bu besin kadın sağlığına da son derece yararlıdır.  Birçok jinekolog;  menstrüasyon ağrısını azaltmak için ahududu tüketimini önermektedir. Düşük şeker içeren meyve diyabet problemi olan bireylere de yardımcıdır. Sağlıklı beslenmede düşük glisemik indekse sahip yiyecek ve içeceklerin tüketimi önem taşımaktadır. Ahududu düşük glisemik indekse sahip olup beslenme planına olumlu etkide bulunmaktadır.  Bitkinin uzun raf ömrüne sahip olması, kolayca saklanabilmesi, birçok besinle birlikte kullanılması, lezzeti ve sağlığı aynı anda sunması da avantaj sağlamaktadır. Ahududu ara öğünlerde tüketelebilmek için de son derece uygundur. Besinde yer alan potasyum kalp sağlığına katkıda bulunmaktadır. Ahududu yüksek miktarda manganez, bakır ve demir içermektedir. Bitki, anemi riskini azaltmaya da yardımcıdır.  Ahududunun çayı da hazırlanabilmekte bu şekilde de tüketilebilmektedir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

08.08.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.