Alın bölgesindeki kırışıklıklar için neler yapılabilir?

Yaşın ilerlemesiyle sarkmalar, kırışıklıklar artabilmektedir. En sık rastlanan problemlerden biri de alın bölgesindeki kırışıklıklardır.  Çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşlanma belirtileri erken yaşlarda oluşabilmektedir.

Birçok nedene bağlı olarak yaşlanma belirtileri sadece ileri yaşlarla sınırlı kalmamaktadır. Günlük stres, doğum ve birçok faktör kırışıklıkların oluşmasına sebebiyet verebilmektedir.

A, C, E ve K vitaminleri bakımından zengin besinler tüketmek fayda sağlayabilmektedir. Ispanak, süt ürünleri A vitamini bakımından zengindir.

GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARI YAŞLANMA BELİRTİLERİNE NEDEN OLABİLİYOR

Güneş koruyucu kullanımına dikkat edilmelidir. Güneş kırışıklıkların öncelikli nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle mevsime ve hava durumuna bakılmaksızın güneş koruyucu kullanılmalıdır. UVA, UVB ışınları cildi yıpratabilmektedir.

Yeterli miktarda su tüketimi önemlidir. Mümkün olduğu kadar su tüketilmelidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltteki kuruluk şikayeti artmakta, cildin nemi azalmaktadır.

BİRÇOK NEDENE BAĞLI OLARAK KIRIŞIKLIKLAR OLUŞABİLİR

Bunların dışında çok sıcak su uygulanması, hızlı kilo alıp verilmesi, sigara kullanımı da kırışıklıklara sebebiyet verebilmektedir.

Ciltte iyi bir görünümün oluşması için ölü hücrelerin temizlenmesi de önemlidir. Soğuk, sıcak ve rüzgarlı havaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bu dış faktörler cildi yıpratabildiği gibi kırışıklara da neden olabilmektedir.

Balık tüketimini özellikle somon tüketimini arttırmak yaar sağlamaktadır. Somon balığı oldukça iyi protein kaynağıdır. Bununla birlikte oldukça iyi Omega 3 yağ asidi kaynağıdır. Bu şekilde beslenmek de cilt bakımına ve derinin görünümüne faydada bulunacaktır.

CİLT TEMİZLİĞİ CİLDİ KURUTMAMALI

Cilt bakımında sıkça yapılan bir hata da cildin çok sık temizlenmesidir. Bununla birlikte musluk suyuyla yüzün yıkanması da cildi yıpratabilmektedir. Cildin kendini çevresel faktörlere karşı koruyan bariyer tabakası bulunmaktadır. Buna zarar verilmesi cildin savunmasız hale gelmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle cildi temizlerken cildi yıpratmamaya dikkat edilmelidir. Soğuk ve kuru hava cildi daha çok yorabilmektedir.

Genetik faktörler de yaşlanma belirtilerinin oluşumunda etkilidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Tüm Sebi Simyacı ürünleri arasında en yüksek miktarda Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı Anti Aging Krem kırışıklıkları, sarkmaları ve cilt tonu eşitsizliklerini gidermeye yardımcıdır.

Kırışıklık karşıtı formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

14.07.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.