Anti Aging bakıma merhaba!

Yaş ilerledikçe ciltte çeşitli problemlerin yaşanma olasılığı artmaktadır. Renk tonu eşitsizlikleri, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Hemen her alanda olduğu gibi cilt bakımı alanında da sorun çok fazla büyümeden önlem almak fayda getirecektir.  Bu sayede cildin bakımlı görünümü korunabilir.
 

Genç yaşlarda yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasının en büyük sebepleri güneş ışınlarının etkisi ve genetik faktörlerdir.  20 yaşına kadar çok fazla güneş ışığına maruz kalmış ciltlerin en kısa sürede güneş koruyucu ve yaşlanma karşıtı bakım ürünleri kullanmaları gereklidir.

Birçok birey yoğunluk nedeniyle cilt bakımını aksatabilmektedir. Bu nedenle birçok etkiye sahip ürünler tercih edilebilmektedir. Bunlarla birlikte cildin her bölgesi için ayrı ürün kullanımı da yine ekonomi ve konfor bakımından problem yaratacaktır. Cilt bakımı için belirli ürünler seçildikten sonra mümkün olduğu kadar bunlara sadık kalınmalıdır. Ürünleri kısa süre kullanıp atmak, kullanım talimatlarının dışına çıkmak veya karıştırmak cilde fayda sağlamayacaktır.

Özellikle anti aging bakım alanında en sık yapılan hata tek bir noktaya odaklanmaktır. Bir bölgedeki probleme çok fazla dikkat edilir ve bu alan için ürünler araştırılır. Bölgesel sorun giderilse dahi cilt bakımı tamamlanmamıştır. Cildin tamamına bakım uygulanmalıdır. Aksi takdirde zaman içinde bakımsızlığa bağlı olarak çeşitli problemler meydana gelebilmektedir. Boyun ve eller sıkça ihmal edilmektedir. Bu bölgelerdeki yaşlanma belirtileri genel görünümü olumsuz etkilemektedir. Temizlik işleriyle ilgilenirken eldiven kullanılması ellerde oluşabilecek birçok cilt problemini de önleyecektir.

Güneşten korunmak alınabilecek en iyi önlemdir. Sağlıklı beslenmek, düzenli uyku ve egzersizi aksatmamak yararlı olacaktır. Stres birçok sağlık ve cilt problemine davetiye çıkarabilmektedir. Bu nedenle mutlaka stres ile mücadele etmenin yolları bulunmalıdır. Yo-yo diyetleri de sağlığa ve cilde zarar verebilmektedir. Bu diyet türleri cildin yorgun ve yaşlı görünümüne neden olacaktır.

Tüm vücutta derinin en ince olduğu bölge göz çevresidir. Bu da kırışıklıkların ilk olarak göz çevresinde meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle 20’li yaşların ortasına doğru göz kremi kullanmak gereklidir.

Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

07.04.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.