Avokadonun sağlığa birçok faydası var

Avokado pek yaygın olarak tüketilmese de oldukça faydalı bir meyve. Yüksek oranda lif içeren avokado kilo vermeye yardım ediyor ve birçok hastalığın oluşmasını önlüyor.

AVOKADO ZENGİN İÇERİĞE SAHİP

Avokado besleyici içeriğiyle sağlığa katkıda bulunuyor, 20 farklı vitamin ve mineral içeriyor. Potasyum, K, C, B5, B6 ve E vitaminleri avokadoda bulunmaktadır. Meyve, kolesterol ve sodyum içermemekte az oranda doymuş yağ içermektedir.

MUZDAN DAHA ÇOK POTASYUM İÇERİYOR

Birçok insan ihtiyacı olduğu kadar potasyum almamaktadır. Potasyum vücut hücreleri ve birçok önemli fonksiyon açısından önemlidir. Birçok çalışma yüksek potasyum alımının kalp krizi, böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunlarının riskini azalttığını belirtiyor.

AVOKADO YÜKSEK ORANDA LİFE SAHİP

Avokado yüksek oranda lif içermektedir. Lifler hazmı zor, kilo vermeye yardım eden besinlerdir. Bu etki ile de birçok sağlık sorununu önlemeye yardım etmektedir. Yapılan bir çalışma avokado tüketen bireylerin beslenme alışkanlıklarını incelemiş. Avokado tüketenler tüketmeyenlere oranla daha sağlıklı bulunmuş. Meyve besleyici içeriğiyle kalp problemlerinin yanı sıra diyabeti önlemeye de katkı sağlamaktadır.

AVOKADO DİĞER BESİNLERDEN ALINAN VERİMİ ARTTIRIYOR

Yiyeceklerden sağlık anlamında faydalanmak için maalesef tüketilen gıdanın faydalı olması yetmiyor. Bazı besinler yağda çözünebilme özelliğine sahiptir. A, D, E, K vitaminleri buna örnektir. Salataya, avokado ve avokado yağı katmak antioksidanlardan alınacak yararı önemli ölçüde arttıracaktır.

AVOKADO GÖZLERİ KORUYOR


Avokado yüksek oranda antioksidan içermektedir. Avokado göz sağlığı için son derece önemli Lutein ve Zeaxanthin besinlerini içermektedir. Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan katarakt, makula dejenerasyonu gibi problemleri yaşamamak için bu unsurlara dikkat etmek gerekiyor.

KANSERİ ÖNLEMEYE YARDIM EDİYOR


Avokadonun kanseri önlemeye yardım ettiğine dair kısıtlı kanıt bulunmaktadır. Bu nedenle kesin bir ifadede bulunulmamakta faydalı olma ihtimalinin olduğu belirtilmektedir. Bir çalışma avokadonun kemoterapinin yan etkilerini azaltmaya yardım ettiğini ortaya çıkarmıştır. Avokado özünün prostatta kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği de gözlenmiş. Avokado özellikle Batı ülkelerinde çok yaygın olan artritin neden olduğu problemleri azaltmaya yardım etmektedir. Avokado kilo vermeye de yardım ediyor. Sağlıklı içeriğiyle, liflerle ve sağladığı tokluk hissiyle diyet yapan bireylere kolaylık sağlıyor.

02.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.