B5 Vitamininin cilde faydaları nelerdir?

B5 Vitamini cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle cildin yorulduğu, yıprandığı kimyasal peeling benzeri uygulamalardan sonra cilde bakım yapmanın ve cildi beslemenin önemi artmaktadır. Bu amaçla kullanılan ürünlerde B5 vitamini bulunmaktadır. B5 vitamini cildin su kaybını önlemektedir.

B5 vitamini suda çözünebilmektedir. Vitamin biyolojik aktivitelerde önemli rol oynar protein ve yağ sentezine katkıda bulunarak enerji üretimine faydada bulunur. B5’in cildin bakımına ve onarımına birçok katkısı vardır. Özellikle ciltte herhangi problem yaşandıktan sonra cildin kendini onarmasına yardım etmek için B5 vitamini yararlıdır. Cildin kendisini ve vücudu çevresel faktörlerden korumada kullandığı bariyer tabakası vardır. B5 bunun güçlenmesine de yardım etmektedir. B5 glutasyon seviyesini arttırmaya teşvik etmektedir. Glutasyonun ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. Glutasyon, cildi; güneşin zararlı etkileri, kirlilik ve diğer faktörlerin yaratacağı olumsuzluklara karşı korumaktadır. Madde bakım etkilerinin yanı sıra yaşlanma belirtilerini azaltır, kırışıklıkları önler ve cilt kanserine karşı korur. Bu vitaminin cilde yararlarını şu şekilde özetlemek mümkündür; cildin bariyer özelliğini arttırır, nemlendirir, derinin toparlanma sürecine katkıda bulunur, yaşlanma belirtilerine karşı etkide bulunarak daha iyi görünüm sağlar. Bu vitaminin en önemli özelliklerinden biri de cildi nemlendirmesidir. Vitamin; cildi nemlendirir, nemi korur ve su kaybını önler. Bu da B5’in cildin yumuşaklığını, elastikiyetini sağlamada yardımcı olduğunu göstermektedir. Cilt kuruluğundan şikayetçi bireyler için B5 vitamini yararlı olacaktır. Vitamin, nemlendirici etkisinin yanı sıra cilde bakım yapmakta ve dış faktörlere karşı cildi korumaya yardım etmektedir. B5 sağladığı bu etkilerle kendisine birçok üründe yer bulmuştur. B5 akne gidermede ve saç kaybını önlemede de kullanılmaktadır.

B5 vitamini birçok yiyecekte bulunmaktadır. Yumurta sarısı, balık, tavuk, süt ve süt ürünleri, mantar, avokado oldukça iyi B5 kaynaklarındandır. Sağlıklı bireylerin çoğunlukla yetersiz B5 alımına dair bir problemi yoktur. Bununla birlikte stres, gebelik, sürekli işlenmiş gıdalar tüketmek gibi unsurlar bu vitamine ihtiyaç duyulmasına neden olabilmektedir. Yüksek ısı, saklama kabı olarak teneke kullanımı, diğer işleme metotları yiyecekte B5 oranını yüzde 75 gibi yüksek miktarlarda düşürebilmektedir. Bu da yiyeceklerin pişirilmesinde, hazırlanmasında tercih edilecek yöntemlerin önemini ortaya çıkarmaktadır. B5 yorgunluğun giderilmesinde, kolesterol düzeyin düzenlenmesinde, cilt ve saçların bakımlı olmasında, stres, depresyon, anksiyete problemlerinin azaltılmasında rol oynar. Vitamin bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Sebi Pharma’nın cildi nemlendiren ve bakım yapan ürünlerden Sebi İxir Acil Bakım Kremi B5 vitamini ve dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içermekte ilk kullanımda deriyi rahatlatmaktadır. Ürün cildin su kaybetmesini de önlemektedir. Özellikle cildin yorgun olduğu durumlarda Sebi İxir Acil Bakım Kremi’ni kullanmak yararlı olacaktır. Doğal içeriğiyle ailedeki genç yaşlı herkesin 4 mevsim kullanabileceği krem özellikle kışın ciltte yarattığı olumsuzlukları gidermeye yardımcıdır.

B5 vitamini içeren krem için tıklayınız.

10.03.2022

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.