Biotin nedir?

Biotin saçın uzamasına ve güçlenmesine katkıda bulunmakta ve saç köklerini beslemektedir. İçerik, saç tellerinin yüzeyini güçlendirmektedir. Biotin azlığı çeşitli saç sorunlarının meydana gelmesine neden olabilmektedir.

Biotin suda çözünebilen bir bileşendir. B kompleks vitamin veya vitamin H olarak da bilinmektedir. Biotin saçın gelişimine katkıda bulunmaktadır. Biotin saçın güçlenmesine yardım etmektedir. B kompleks vitamini saç köklerini besler.  Biotin azlığı saç hücrelerinin gelişimini azaltabilir. Bu durum çok sık yaşanmasa da yetersiz beslenmeye bağlı olarak oluşabilmektedir.

Saç bakımında genetik faktörlerin de önemi büyüktür. Saç dökülmesi, saç rengi gibi birçok unsur üzerinde genetik değişkenler önem taşımaktadır.

BİOTİN AZLIĞI ÇEŞİTLİ SORUNLARA YOL AÇABİLİYOR

Biotin azlığı saç kaybına, açıklanamayan saç kırılmasına ve incelmesine neden olabilmektedir. Bu durum saçların kırılganlığına da yol açabilmektedir.  Biotin saç kaybını azaltabilmektedir.  Çoğunlukla biotin ve saç gelişimi ilişkilidir. Biotin saçın daha uzun olmasına ve daha hızlı uzamasına yardımcıdır. İçerik saçın daha az zarar görmesini sağlayarak kırılmaları önlemeye katkıda bulunmaktadır.

Dermiste yer alan saç kökleri saçların yeniden uzaması ve dökülmemesinde etkilidir. Saç kökleri bloklandığında saçın gelişim süreci sekteye uğramaktadır. Biotin; saç dökülmesine neden olan kuruluk ve kepek sorununu önlemeye yardımcıdır.

SAÇIN BESLENMESİ ÖNEMLİ

Saç döngüsünde anajen denilen aşama mevcuttur. Bu aşamada saç yaklaşık bir buçuk santim uzamaktadır. Bu dönemde saç köklerinin en yüksek miktarda saç üretmesi gerekmektedir. Özellikle bu dönemde saçların ve saç köklerinin beslenmesi önem taşımaktadır.

Biotin sadece saç üretimine katkıda bulunmakla kalmaz aynı zamanda saç kuruluğu ile de mücadele eder. Biotin elastikiyeti arttırarak saçların kırılmasını da önler.

Biotin bakımlı ve kalın saç tellerinin oluşmasına yardımcıdır. Buna ek olarak saç bakımına da dikkat etmek gerekmektedir. Dengeli bir beslenme planının belirlenmesi, yeterli egzersiz yapılması, stresle mücadele edilmesi ve yeterli su tüketimi saçlara olumlu faydada bulunacaktır.

Bitoine B7 vitamini de denmektedir. Biotin sadece saç bakımına değil cilde ve tırnaklara da bakım yapmaktadır.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Saç Serumu biotin de içeriyor. Zengin içeriğe sahip ürün saçlara, saç diplerine ve saç köklerine yoğun bakım yapıyor, saçların gürleşmesine katkıda bulunuyor.

Saçlarınızı güçlendirici formül Sebi Ixir Saç Bakım Serumunu sipariş vermek için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

 

07.09.2021

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.