40 Yaş üstü cilt bakımı önerileri

Ciltlerin ihtiyaçları yaşa göre değişiklik gösterebiliyor. Kırışıklıklar, sarkmalar yaşa bağlı olarak artabiliyor. 40 yaşından sonra cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler değişse de genç ve güzel bir cilde sahip olmak hiç de zor değil.

MAKYAJLA ÇİZGİLERİ KAPATMAKTAN KAÇINMALI

Yaşlanma belirtilerini gizlemek için makyaj yapmak çizgilerin ve kırışıklıkların artmasına neden olabilir. Bunun yerine sade bir makyaj yapmak yaşlanma belirtilerini gidermek için doğal anti-aging ürünler tercih etmek yararlı olacaktır.

KOLLAJEN ARTTIRILMALI

Kollajen cildin elastikiyetini sağlayan proteindir. Kollajen cildin genç ve parlak görünmesinde hayati öneme sahiptir. Yaşlandıkça kollajen seviyesi azalmaktadır. Bu da yaşlanma belirtilerine yol açmaktadır. Ciltteki kollajen miktarını arttırmak bu noktada oldukça faydalıdır. Kollajen içeren anti-aging kremleri tercih edilebilir.

GÜNEŞTEN KORUNMALI

Cildin sağlıklı kalabilmesi için cildin güneşin zararlı ışınlarından korunması son derece önemlidir. Yüksek koruma faktörlü ürünler tercih etmek yararlı olacaktır. Bu sayede güneşin ciltte oluşturabileceği birçok problem engellenmiş olur. Cildi güneşten korumamak cildin yaşlı görünmesine de sebebiyet verebilmektedir. Güneş koruyucu kullanmak için güneşin altında uzun  saatler geçirmeye gerek yoktur. İşe gidip gelirken geçen sürede dahi güneşin zararlı etkilerine maruz kalınabilir ve cilt yıpranabilir. Güneş koruyucu sadece yazın değil 4 mevsim rutin olarak kullanılmalıdır.

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI YAPILMALI

Göz çevresindeki bölge vücudun en ince deri tabakasıdır. Yaşlanmaya bağlı olarak göz çevresinde değişimler meydana gelmektedir. Özellikle 40’lı yaşlarda yaşlanma belirtilerinin en iyi gözlemlenebileceği yerlerden biri de göz çevresidir. Bu nedenle göz kremi kullanmak alışkanlık haline getirilmelidir. Kuruluk, göz altı torbaları gibi problemler için de göz kremi kullanmak yararlı olacaktır.

CİLT TEMİZLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

40’lı yaşlardaki cilt bakımında en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Makyaj yapılsa da yapılmasa da cildi doğal temizleyicilerle temizlemek gereklidir ve bu bir rutin haline getirilmelidir. Zaman zaman yorgunluktan veya üşenmeden kaynaklı olarak makyajlı şekilde uyunabilmektedir. Özellikle göz makyajı ile uyumak daha da zararlı olacaktır.

BOL SU İÇİLMELİ

Yeterli miktarda su içmek hemen her yaşta olduğu gibi 40’lı yaşlarda da son derece önemlidir. Şekerli içecekler yerine su içmek yararlı olacaktır. Sadece susadıkça su içmek yeterli olmayacaktır. Su içmek için vücudun suya ihtiyaç duyması, dehidrasyona uğramak beklenmemelidir. Bireyin sürekli içme suyunu yanında bulundurması yararlıdır.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Pharma’nın anti-aging ürünü olan Sebi Simyacı yaşlanma belirtilerini gidermekte cildin tüm bakımını yapmaktadır. Dünya patentli “Hücre yenileyici bileşen” içeren Sebi Simyacı yaşlanma belirtilerini, kırışıklıkları, sarkmaları, çizgileri, göz kapağı düşüklüğünü, lekelerini gidermektedir. Gözde ve tüm ciltte kullanılabilen Sebi Simyacı tamamen doğal içeriğe sahiptir.

Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı formülümümüzü incelemek için tıklayınız

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.