40'lı Yaşlarda Cilt Bakımı

40'lı yaşlardaki cilt görünümünle 20'li yaşlardaki cildin aynı değildir. Daha genç yaşlarda cildin nemli ve dolgun görünürken, ileri yaşlarda cildindeki hyaluronik asit oranı azalır, deri altındaki yağ tabakası incelir ve ciltte gözle görülür bir kuruluk meydana gelir. Aslında yaşlanma belirtileri dediğimiz durum da bu kuruluk sonrasında ortaya çıkar. 40 yaş, cilt bakımının dönüm noktalarından biri olarak görülüyor. Eğer 40 yaşında doğru anti-aging uygulamalarına başlarsan ileriki yaşlarda yaşlanma belirtilerini kontrol altına alman daha kolay olacak. 

Cilt temizliği

Sadece 40'lı yaşlarda değil, her yaşta cilt temizliği oldukça önemli. Fakat 40'lı yaşlarda olanlar ve cildini düzenli temizlemeyen kişilerde daha yoğun kuruluk ve pul pul dökülme sorunu görülebiliyor. Çünkü cildini düzenli temizlemediğinde, gözeneklerine dolan kir ve makyaj artıkları cildinin nefes almasını engeller. 

40'lı yaşlarda cilt temizliği yaparken cildini kurutacak ürünlerden uzak durmalısın. Bu nedenle biz bu yaş grubuna kurutmayan ve nemlendiren jel temizleyicileri öneriyoruz. Kurutmadan temizleyebilen ürünlerle cildini derinlemesine arındırabilirsin.

Cildi nemlendirme

40'lı yaşlara geldiğinde içeriğinde retinol, hyaluronik asit ve peptidler olan cilt bakım ürünleri kullanmalısın. Çünkü bu içerikler cildinin sıkılığını arttırır ve cildini dolgunlaştırmayı hedefler. Sebi Simyacı Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi cildindeki kırışıklık görünümünü azaltır, cildini sıkılaştırır ve cildinin ihtiyacı olan nemi karşılar. Yani tek kremle 3 etkiye sahip olabilirsin! Hücre Yenileyici Bileşen ile cilt hücrelerini yenileyerek kırışıkların azalmasına yardımcı olacak. 

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.