Akne nedir ve neden olur?

Akne çok yaygın bir cilt sorunudur. Cildin fazla yağlı olması, ciltteki gözeneklerin tıkanması, akneye neden olan unsurlardandır. Akne sorunu ile karşılaşıldığında akneleri sıkmak akne probleminin artmasına neden olacaktır. Bir cilt problemi olan akneyi inceleyelim;

AKNE NASIL OLUR?

Akne ciltteki gözeneklerin fazla sebum salgısıyla ölü deri veya bakterilerle tıkanmasıyla, oluşur. Akneler çoğunlukla yüz, boyun, sırt, ve göğüste bulunur. Özellikle 11-30 yaş arasındaki bireyler akne problemiyle sıkça karşılaşmaktadır.

Hormonlar, kullanılan ilaçlar, stres, bazı makyaj ürünleri, cildi doğru şekilde temizlememek akneye neden olabilmektedir. Genetik yapının da akne oluşumunu etkileyen faktörlerden biri olduğu düşünülmektedir. Güneş aknelere iyi gelmemekte, aksine cildin kendini yenilemesini zorlaştırmaktadır.

AKNE OLUŞTUKTAN SONRA NELER YAPILMALI?
 

Öncelikle akne kurcalanmamalı ve sıkılmamalıdır. Bu problemin büyümesine neden olacaktır. Cilt düzenli olarak temizlenmeli akne giderici krem kullanılmalıdır. Elleri sürekli temiz tutmak da fayda sağlayacaktır. Mümkün olduğu kadar kişi yüzüne dokunmaktan kaçınmalıdır.


Sebi Pharma Der Ki;

“Uluslararası patentli hücre yenileyici bileşen” içeren Sebi İxir Akne Kremi akne ve sivilce problemlerine karşı oldukça etkilidir. Sebi İxir Akne Kremi; akneleri sivilceleri ve izlerini doğal yöntemlerle gidermektedir. Salisilik asit ve türevleri içeremeyen Sebi İxir Akne Kremi doğal yapıya sahip olduğu için hassas ciltlerde güvenle kullanılabilmektedir.

Sebi Pharma’nın tüm ürünleri gibi Sebi İxir Akne Kremi de kalıcı sonuç amacıyla tasarlanmıştır. Kremin kullanımı bırakıldıktan sonra dahi etkisi uzun süre devam etmektedir.

Sivilce, akne ve skar izi gideren formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.