Akne ve sivilceler neden gitmez?

Akne veya sivilce sorunu yaşayanlar sıkça bu şikayetlerin inatçılığından yakınır. Birçok yöntem deneyip sonuç alamayan veya geçici olarak sivilcelerinden kurtulan çok sayıda birey bulunmaktadır. Akne ve sivilcelerin inatçı olmasını sağlayan birçok neden mevcuttur.

Eğer sivilce ve akneler giderildiyse bireye birçok görev düşmektedir. Sorunun tekrar etmemesi için cilt bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Yüzü günde ortalama iki kez yıkamak, yüzü çok az veya fazla yıkamaktan kaçınmak yararlı olabilmektedir. Yüzün yıkanması ciltteki fazla yağı, ölü hücreleri ve kiri arındıracaktır. Yüz yıkarken ve kurularken cilt yıpratılmamalıdır.

EL TEMİZLİĞİ CİLT BAKIMI İÇİN DE ÖNEMLİ

El hijyeni de yüz hijyeni ile bağlantılıdır. Bireyler farkında olmadan gün içinde sıkça yüzüne dokunabilmektedir. Bunun sonucunda eldeki ve tırnaklardaki kir yüze aktarılmaktadır. Tırnakları kısa kesmeye dikkat edilmelidir. Böylelikle tırnak aralarında kir birikmesin önlenmiş olur.

SİVİLCELERİN SIKILMASI LEKELERİ ARTTIRABİLİR

Birçok birey sivilce ve aknelerin görünümünden rahatsız olup sivilcelerini sıkabilmektedir. Bu sivilcenin çoğalmasına veya sivilceden sonra kalacak lekenin derinleşmesine sebebiyet verebilmektedir. Telefonların yüzeyi de sıkça kirlenebilmektedir. Telefonla konuşulduğunda telefon yüzeyinde biriken kir ve yağ da akne oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Aksesuar kullanılıyorsa bu aksesuarların düzenli olarak temizlenmesine dikkat edilmelidir. Uyumadan önce mutlaka makyaj temizlenmelidir. Cildi yoran ve yıpratan makyaj temizleme ürünleri kullanılmamalıdır. Etiket okuma alışkanlığına sahip olmak ürünleri kullanmadan önce içeriklerini okumak avantaj sağlayacaktır.

GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARI CİLDİ YIPRATABİLİR

Güneşin zararlı ışınları cilde zarar verebilmektedir. Kullanılan bazı akne karşıtı ürünler cildin güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilmektedir. Güneş koruyucu kullanmak güneş ışınlarının dik olarak geldiği saatlerde dışarıya çıkmaktan kaçınmak tercih edilebilir.

Akne ve sivilceleri sıkça tetikleyen bir unsur da strestir. Stres sadece akne, sivilce sorununa katkıda bulunmakla kalmaz diğer cilt problemlerine de sebebiyet verebilir. Stresin etkisiyle sivilcelerin, aknelerin kaşınması da sorunun artmasına neden olacaktır.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Ixir Yağlı Pürüzlü Lekeli Kremi; sivilce, akne, siyah nokta ve gözenek şikayetini gidermeye yardımcı krem pürüzsüz görünüm oluşmasına yardımcıdır.

Akne ve sivilce giderici formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!
 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.