B12 vitamini ve faydaları

Dünyadaki beslenme problemleri arasında dikkat çekici bir unsur da B12 eksikliğidir. B12 vitamini hormonal denge, sağlıklı sinir ve kardiyovasküler sistem için gereklidir. Yetersiz B12 alımında birçok sorun ortaya çıkacaktır.

B12’NİN FAYDALARI NELERDİR?
 

Kişinin enerjik hissetmesi için gereklidir: B12 vitamini karbonhidratların kullanılabilir glikoza dönüşmesine yardım etmektedir. Bu nedenle B12 eksikliği çeken bireylerde yorgunluk gözlemlenmektedir.

Zihin sağlığı: B12 eksikliği çeşitli çeşitli nörolojik ve psikiyatrik problemlere neden olabilir. Çünkü bu vitamin sinir sağlığında, ve nörotransmitter sinyallerinde rol oynamaktadır. B12 vitamini bilişsel fonksiyonların sağlıklı çalışmasına yardımcı olmakta ve Alzheimer, demans gibi rahatsızlıkların riskini azaltmaktadır.

Sinir sisteminin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar: B12, kişinin sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunmaktadır. Depresyon ve anksiyete gibi ruh haliyle ilgili sorunların azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu vitamin stresle başa çıkmak, ve sağlıklı bir ruh hali için de yararlıdır. B12 öğrenme gibi konsantrasyon gerektiren bilişsel faaliyetler için de son derece önemlidir. Bu vitaminin eksikliğinde konsantrasyon sorunları ortaya çıkabilir, dikkat problemleri yaşanma olasılığı artabilir.

Kalp sağlığı: B12 vitamini kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunmaktadır. Dünyadaki en çok ölüm nedeninin kalp krizi olduğu düşünüldüğünde bu verinin önemi ortaya çıkmaktadır. B12 kalp krizi ve inme gibi kalp problemlerine karşı koruyucu etkide bulunmaktadır. B12’nin yüksek kolesterolü ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olduğuna dair kanıtlar da bulunmaktadır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.