Boyun bölgesindeki sarkmalar neden kaynaklanır?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte kişi cildinde yaşlanma belirtilerini gözlemlemeye başlar. Aynaya bakıldığında sarkmalar ve çizgiler dikkat çeker. Güneş ışınlarının olumsuz etkisi, yer çekimi ve yaşlanma bu görünüme sebebiyet vermektedir.

Cilt sadece tek bir nedenden dolayı olumsuz görünmemektedir. Birçok nedenin sonucu olarak cilt sarkar ve yorgun görünür. Sarkmanın en yaygın nedeni yaşlanmaktadır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt kollajen ve elastin dokusunda kayıplar yaşar. Bu dokular cildin yumuşak ve genç görünümünü sağlamaktadır. Yüzdeki kaslar da yaşla birlikte güçsüzleşmeye başlar bunun da payı bulunmaktadır. Yaşlanmak demek bir anlamda daha çok yer çekimine maruz kalmak demektir. Her geçen gün yer çekimine maruz kalınma süresi de doğal olarak artmaktadır.

Güneş ışınları cildin elastikiyetinin kaybolmasının bir diğer nedenidir. Güneşin güçlü ışınları cilt hücrelerine zarar vermekte ve yaşlanma belirtilerini arttırmaktadır. Bunun iki şekilde olumsuz etkisi vardır; UV ışınları hem kollajen ve elastine zarar vermekte hem de sarkmalara, kırışıklıklara neden olmaktadır.

Kısa sürede yüksek miktarda kilo verilmesi cildin sarkmasına neden olmaktadır. Çok sık egzersiz ve diyet yapan bireyler kilo kaybetme amacına ulaşsa da ciltlerinin görünümü beklenildiği gibi olmamaktadır. Bu nedenle kısa sürede yüksek miktarda kilo verilmemelidir. Zamana yayılarak düzenli şekilde ve bir uzman denetiminde kilo kaybı sağlıklı olacaktır. Hızlı kilo vermek için bilinçsizce uygulanan diyetlerin sağlığa da zararı bulunmaktadır.

Sigara sağlığa olanlarının yanı sıra sarkmaya da neden olmaktadır. Sigara cildi kurutmakta ve yaşlanma belirtilerinin erkenden meydana gelmesine neden olabilmektedir. Sigara; sarkmaların, kırışıklıkların ve renk tonu eşitsizliklerinin erken yaşta meydana gelmesine yol açmaktadır.

Ciltte yaşlanma belirtileri gözlemleniyorsa öncelikle cildin iyi şekilde nemlendirildiğinden emin olunmalıdır. Cildi sıkılaştıran bakım yapan anti aging ürünler kullanılmalıdır. Yaşlanma karşıtı bakımda en sık yapılan hata anti aging ürün kullanmak için belirtilerin iyice ortaya çıkmasını beklemektir. Oysa problem fazla ilerlemeden önlem alınsa avantajlı konumda olunacaktır. Cilt bir bütün olarak düşünülmeli göz çevresi, boyun ve yüze bakım yapılmalıdır.

Sebi Simyacı içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile sarkma, kırışıklık, renk tonu eşitsizliği ve leke şikayetlerini gidermeye yardımcıdır. Tek üründe tüm bakım yapan krem göz çevresine, boyuna, yüze ve tüm cilde uygulanabilmektedir. Sebi Simyacı ilk kullanımda aydınlık görünüm sağlamaktadır.

Yüz Sıkılaştırıcı Krem için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.