Bu alışkanlıklar sizi yaşlı gösteriyor olabilir!

Hemen herkes genç bir görünüme sahip olmak istemektedir. Genç bir cilde sahip bireyler zaman zaman giyim, makyaj gibi alanlarda yanlış tercihler yaparak olduğundan yaşlı görünebilmektedir. Cilt bakımına ve farkında olunmadan yapılan bu hatalara dikkat ederek genç ve güzel bir görünüme sahip olunabilir.

KIYAFET SEÇİMİ ÖNEMLİ

Giyim alışkanlıkları genel görünümü etkileyebilmektedir. Modası geçmiş giysiler yaşlı bir algı oluşturmaktadır. Çok uzun saçlar da yaşlı görünüme sebebiyet vermektedir. Genç bir izlenim için; siyah, abartılı eyeliner kullanımından da kaçınmak gereklidir. Bu unsur özellikle göz çevresindeki kırışıklıklara dikkat çekecektir. Koyu kahverengi, gri renkler tercih edilebilir. Güneşlenmek, bronzlaşmak geçici olarak güzel görünse de yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Güneşin zararlı ışınları ciltte güneş lekelerine sebebiyet vermekte, cilt kanserine neden olabilmektedir. Bu nedenle her gün güneş kremi kullanmak gereklidir. En sık yapılan hatalardan biri de elleri ve göğsü ihmal etmektir. Cilt bakımında sıklıkla sadece yüz düşünülebilmektedir. Bu nedenle ellerde ve göğüste de güneş koruyucu kullanılmalıdır.
 

Kemer kullanarak istenilen kum saati görünümüne kavuşulabilir. Kıyafetlere uygun bir kemer seçerek daha şık ve dinamik bir görünüme sahip olmak mümkündür. Çok koyu renk rujlar gülmeden kaynaklı çizgilere dikkat çekebilmekte ve bu nedenle bireyi olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Çok fazla ve yanlış fondöten kullanımı da sıkça yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Gereğinden fazla sürülen fondöten çizgilere daha çok dikkat çekecektir. Bununla birlikte cilt problemlerini gidermek yerine makyajla kapatmaya çalışmak sorunun daha kötüye gitmesine sebebiyet verebilmektedir. Fondöten cilt tipi ile eşleşmesine de dikkat edilmelidir. Birçok kadın sürekli aynı fondöteni tercih etmektedir. Bu nedenle birkaç yıl içinde farklı ürünler denenerek cildin renk tonuna en uygun ürün seçilmelidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildi nemlendirmenin önemi artmaktadır. Gözenekleri tıkamayan nemlendiriciler tercih edilerek cildin bakımı yapılabilir ve daha genç görünümü sağlanabilir. Bireyler zaman zaman olduğundan daha genç görünebilmek için kendilerinden çok küçük yaşlardaki bireyler gibi giyinebilmektedir. Bu unsur daha genç göstermektense insanlarda “genç görünmeye çalışmış” şeklinde bir algı oluşturmaktadır.

Sık yapılan bir hata da üst ve alt için seçilen kıyafetlerin uyumsuz olmasıdır. Bu unsura yaştan bağımsız olarak tüm bireyler dikkat etmelidir. Modayı takip etmek elbette yararlıdır fakat eğer o anki moda akımı bireyin genel görünümü ile uygun değilse kötü bir görünüm yaratacaktır. Birey, moda olan akımı birebir uygulamak yerine kendine uygun kıyafet seçimini uygulayıp moda olan renklere ise ufak detaylarda yer verilebilir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.