Cildiniz hassas mı?

Cilt bakım ürünlerinden istenilen sonucu alabilmek için cilt tipine uygun ürün tercih edilmelidir. Bireyin cilt tipinin nasıl olduğunun bilincinde olması son derece önemlidir. Hassas ciltlere sahip bireylerin ürün seçiminde daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Paraben, alkol, kimyasal içeren ürünler ciltte çeşitli problemlere sebebiyet verebilmektedir.

Günümüzde birçok birey cilt hassasiyetinden şikayetçidir. Çevresel faktörler, ev temizliğinde kullanılan kimyasallar cilt hassasiyetine sebebiyet verebilmektedir. Zaman zaman yaptırılan hatalı işlemler de normal bir cildi hassas cilde çevirebilmektedir. Cildi hassas olmayan bireyler de hassas cilde sahip olduğunu düşünebilmektedir. Ciltteki problemleri hemen gidermeye yönelik agresif çalışmalar da çeşitli sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Peeling işlemleri de cildin hassaslaşmasına neden olmaktadır. Cildin bariyer tabakasına zarar vermek de birçok soruna davetiye çıkaracaktır. Ürünlerin içinde yer alan parfümler, kimyasal koruyucular cilt sorunlarına kaynaklık edebilmektedir. Bu nedenle cilt bakım ürünü tercih ederken hassas ciltlere uyumlu, doğal içeriğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Hassas cilde sahip bireyler sadece seçtikleri ürünlere değil yediklerine de dikkat etmelidir. Kafeinli içecekler, baharatlı yiyecekler, alkol cilde olumsuz etkide bulunabilmektedir. Cildi nemlendirmek tüm cilt tiplerinde olduğu gibi hassas ciltler için de son derece önemlidir. Cilt yeteri kadar nemlendirilmeden ve güneş korumasında bulunulmadan istenilen sonucun alınması oldukça zordur. Güneş korumasına dikkat etmek anti aging bakım için de oldukça önemlidir. Ciltteki erken yaşlanmanın en büyük sebeplerinden biri güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktır. Güneşin olumsuz etkileri bununla da kalmamakta, ciltte lekeler oluşturmaktadır. Cilt kanserine neden olan önemli tetikleyicilerden biri de güneşin zararlı ışınlarıdır. Psikolojik durum hem sağlık hem de cilt üzerinde söz sahibidir. Aşırı stres kendisini mutlaka ciltte bir şekilde ifade edecektir. Cilt sorunları nedeniyle yaşanan stres, cildi daha kötü hale getirecek ve durum bir tür kısır döngüye neden olacaktır. Mümkün olduğu kadar sakin ve huzurlu kalmaya dikkat edilmelidir. Birey stresle mücadele etmede yeterli başarıyı sağlayamadığını düşünüyorsa bir uzmandan yararlanabilir. Yüzde ve vücutta yaşanan rahatsızlık hissi cildin hassas olduğuna bir işarettir. Alerjiler de çoğu zaman cilt hassasiyetiyle bağlantılıdır. Genetik faktörler, çevre, kullanılan ürünler, yaş gibi birçok unsur cildin hassasiyeti üzerinde etkilidir. Hemen herkes cilt bakım ürünleri seçerken özenli ve dikkatli davranmalıdır fakat bu unsur özellikle hassas cilde sahip bireyler için vazgeçilmezdir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.