Cildiniz için bu besinlere dikkat!

Tüketilen besinlerin sağlık üzerindeki etkisi tartışılamaz konumdadır. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları kişiye ciddi faydalar getirmektedir. Bunun tam tersi de geçerlidir. Sağlığa ve cilde olumsuz etkide bulunan beslenme alışkanlıklarından kaçınarak istenilen cilde kavuşmak kolaylaştırılabilir.
 

Gıdaların işlenmesi ve ambalajlanması sonucunda ürünlerin besin değeri azalabilmektedir. Bununla birlikte ürünün kalitesi de oldukça önemlidir. Daha iyi kalitede ürünler seçmek cildin daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Meyve ve sebzeler yüksek miktarda su içermektedir. Su; vücudun sağlıklı şekilde çalışabilmesi, cildin iyi bir görünüme sahip olması ve yağ üretiminin düzenlenmesi açısından önem taşımaktadır.

Organik olmayan, hormon içeren, zirai ilaç kalıntısı bulunduran gıdalar hem sağlığa hem de cilde zarar vereceklerdir. Vücut bu yabancı kimyasalları tanımayacak ve tepki gösterecektir. Çalışmalar doğal olarak üretilen meyve ve sebzelerin diğerlerine oranla 2-3 kat daha fazla vitamin ve mineral içerdiğini belirtmektedir.

Tüketilen et ürünlerine son derece dikkat edilmelidir. Sağlıksız koşullarda üretilen et ve et ürünleri çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmekte sindirim sisteminde olumsuzluklar meydana getirebilmektedir.

Sağlıksız koşullarda üretilen sütler ve bu sütlerden elde edilen gıdalar da sağlık açısından sorun oluşturabilmektedir. Süt üretimini arttırabilmek için ineklere hormon takviyesinde bulunulabilmektedir. Bu hormon kalıntıları süte de geçmektedir. Bu şekilde üretilen sütler tüketildiğinde çeşitli sağlık sorunları oluşabilmektedir. Hormonsuz süt ve süt ürünleri tercih edilmelidir.

Yapay tatlandırıcılar, renklendiriciler besleyici değerleri olmadığı gibi sağlık problemlerine de yol açabilmektedir.

Birçok insan çeşitli besin takviyeleri kullanmaktadır. Seçilen takviyeler dikkatle incelenmediği veya kalitelileri seçilmediği takdirde fayda yerine zarar alınacaktır. Hemen her gün alınan bu ürünlere dikkat edilmelidir.

Şeker bağışıklık sistemini güçsüzleştirebilmektedir. Bunun sonucunda vücut bakterilerle yeteri kadar mücadele edememektedir. Bunun sonucunda akne ve diğer cilt problemleri meydana gelebilmektedir. Aşırı şeker tüketimi sağlığa da cilde de olumsuz etkide bulunmaktadır.

Fazla kafein tüketimi vücuttaki kortizol düzeyini arttırabilmektedir. Aşırı kortizol üretimi yaşlanma sürecini hızlandırmakta ve cilde zarar vermektedir.  Yüksek miktarda kortizol cildin incelmesine de sebebiyet verecektir. Cildin incelmesi mimik çizgilerin, kırışıklıkların daha da belirginleşmesine yol açacaktır. Kahve diüretik etkiye sahiptir. Vücudun susuz kalmasına neden olabilecektir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.