Cildiniz size ne söylemeye çalışıyor?

Ciltteki problemler cildin istenildiği gibi görünmemesine neden olabilir. Bununla birlikte ciltteki sorunlar sadece istenmeyen görünüme neden olmamaktadır, cilt problemleri çeşitli sağlık sorunlarının habercisi olabilir.

Herhangi yaşta sedef hastalığına yakalanmak mümkündür. 20’li yaşlarda ve 50’li 60’lı yaşlarda bu problemin yaşanma olasılığı daha fazladır. Özellikle yoğun stres, üzüntü yaşanması da tetikleyici olmaktadır. Sedef hastalığı yaşayan bireylerin kalp hastalıkları, kanser, depresyon yaşama olasılıkları da yüksektir.

Cildin kuruması kış mevsiminden de kaynaklanabilir. Cildi nemlendirerek, çok sıcak duşlardan kaçınarak cildin kurumaması sağlanabilir. Bununla birlikte cildi kaşımak için yoğun bir istek duyuluyorsa ve bu duruma yorgunluk, kilo kaybı gibi unsurlar eşlik ediyorsa diğer sağlık problemlerinden de şüphe edilebilir. Bu unsura tiroit sorunları, böbrek hastalığı veya bazı kanser türlerinin de sebep olması mümkündür.
 

Akneler bireyin çok fazla stres yaşadığına işaret eder. Problemi çözmek için doğal akne kremlerinin yanı sıra strese çözüm bulmak için de çaba harcamak gerekir. Stresi azaltmak için nefes egzersizleri, yürüyüş gibi çeşitli aktiviteler önerilmektedir.

Kırmızı nokta şeklindeki lekeler çoğunlukla anksiyete ve depresyon gibi problemlerden kaynaklanmaktadır.

Akneler sadece ergenlik döneminde yaşanan bir problem değildir. Kadınlar 30’lu ve 40’lı yaşlarında çene ve yanaklarında akne ve tüy sorunu yaşayabilirler. Bu durum hormonal dengesizlikten kaynaklanabilmektedir.

Şişmiş göz kapakları en basit biçimde yeteri kadar uyunmadığının işareti olabilir. Fakat eğer buna ek olarak kaşıntılı, kızarık, ve pullu ise mevsimler bir alerji veya alerjik reaksiyon yaşanıyor olabilir. Göz kapakları ciltteki en ince deriye sahiptir ve çoğunlukla alerjik reaksiyonları diğer bölgelerden önce göstermektedir. Parfümler, koruyucu içeren şampuanlar, kremler ve ojeler de buna sebebiyet verebilmektedir.

Kollarda ve bacaklarda sarı noktalar diyabetin işaretçisi olabilir. Bazı bireyler bunun kirden kaynaklandığını düşünebilmekte bu bölgeyi temizleme çalışmakta ama sonuç alamamaktadır.

Egzama birçok faktör tarafından tetikleniyor olabilir. Çevredeki toksinler egzamaya sebebiyet verebilmektedir. Bağışıklık sistemindeki problemler de egzamaya neden olabilmektedir. Tüketilen bir gıdanın sağlığa zarar vermesi de şüphe edilen unsurlar arasındadır. Alerjen olunduğu düşünülen gıdalardan uzak durmak bu anlamda yarar sağlayabilmektedir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.