Cildiniz yaşlandıkça daha çok ilgi istiyor!

“Şimdi genç olmak vardı!” cümlesini mutlaka duymuş veya kullanmışsınızdır. Cilt bakımında da bu durum aynen geçerli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt çevresel faktörlere karşı daha az tolerans gösterecektir. Bununla birlikte eğer genç yaşlarda cilt bakımına dikkat edilmediyse ve zararlı alışkanlıklar söz konusuyla yaşlanma belirtileri daha çok ortaya çıkacaktır.

Cildin kendini çevresel faktörlere karşı koruyan bariyer tabakası mevcuttur. Deri sıcak-soğuk, kirlilik gibi unsurlara karşı vücudu korumaktadır. Cilt belirli bir düzeye kadar kendin kendini savunacaktır. Bununla birlikte dikkat edilmezse çeşitli sorunlar meydana gelebilecektir. Örneğin güneş koruyucu kullanılmaması, sigara alışkanlığına sahip olunması, cildin kaşınması, cilt temizliğine dikkat edilmemesi, aşırı sıcak ve soğuk için önlem alınmaması, nemlendirici kullanımının aksatılması gibi faktörler cildin yorulmasına sebebiyet verecektir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da hatalı alışkanlıkların hemen sonuç vermeyeceğidir. Örneğin cilt temizliğine dikkat etmemek önemsenmeyebilir ve deride bununla ilgili herhangi olumsuz geri bildirim görünmeyebilir. Oysa bu hata sonucunu zaman içinde gösterebilir. Cilt bakımına dikkat edilmemesi birikimli olarak sorunların oluşmasını beraberinde getirecektir. Güneş koruyucu kullanılmaması da buna iyi bir örnektir. Cilt yanıkları kısa sürede gözlemlenen bir geri bildirimdir oysa UVA, UVB ışınlarının cildin olağan çalışmasına verdiği hasar sonuçlarını zaman içinde gösterecektir.
 

Yaşın ilerlemesi ile birlikte daha da önem kazanan bir unsur da nemlendirici kullanımıdır. Genç yaşlarda cilt neme sahiptir. Kuruluk şikayeti nadiren yaşanır veya yaşanmaz. Yaşın ilerlemesiyle birlikte deri kuruyacaktır. Bu nedenle nemlendirici kullanımı ihmal edilmemelidir. Cildi nemlendirmenin sadece kuru ciltler için bir ihtiyaç olduğu düşünülmemelidir, tıpkı cilt temizliği gibi nemlendirici bakım da tüm cilt tipleri için dört mevsim ihtiyaçtır.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte anti aging bakım olan ihtiyaç doğal olarak artmaktadır. Cilt tipine, ihtiyaçlara uygun bir anti aging kremi yaşlanma belirtileri çok ilerlemeden seçmek avantaj sağlayacaktır. Yaşlanma belirtileri çok derinleşmişse de başarılı formüllere sahip ürünler tercih ederek anti aging bakım gerçekleştirilebilir. Anti Aging kremlerin düzenli kullanılması bunun yanı sıra cilt bakımına da dikkat edilmesi avantaj sağlayacaktır.

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı Anti Aging Krem cildiniz için sarkmalarla, kırışıklıklara, lekelerle, siyah noktalarla mücadele ediyor aydınlık bir görünüm sağlıyor. Sebi Simyacı Anti Aging Krem ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapıyor. Sebi Simyacı, tüm Sebi Pharma ürünleri arasında en yüksek oranda “Hücre Yenileyici Bileşen” içerme özelliğine de sahiptir.

Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi için tıklayınız.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.