Cildiniz yorgun mu görünüyor?

Kişi zaman zaman aynadaki görünümünü beğenmeyebilmektedir. Göz altı halkalanmaları çoğunlukla bu sorunun en önemli nedenlerindendir. Genetik yapı, uykusuzluk gibi birçok faktör kişinin yorgun görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Göz altı halkaları yaşın ilerlemesi ile belirginleşebilmektedir.
 

Gözlerin altındaki cilt zaten incedir. Yaşlandıkça bu deri daha da incelecektir. Bu nedenle yaşlanma belirtileri öncelikle göz çevresinde gözlemlenmektedir.  Alerjiler göz altı morluklarının bir diğer sebebidir. Alerji olunan madde ile karşılaşılınca gözler de rahatsız olacak ve sıklıkla ovuşturulacaktır. Bu da gözlere zarar verebilmektedir. Beslenmenin de etkisi büyüktür. Yetersiz beslenme, şok diyetler de yorgun görünüme neden olabilmektedir.

Alerji, dehidrasyon, sinüs problemleri, kullanılan ilaçlar, iklimlendirme araç ve gereçleri, sigara-tütün kullanımı, çevresel kirlilik, ışık, bilgisayar kullanımı, demir eksikliği, anemi, kronik yorgunluk, şeker tüketimi ve genetik yatkınlık yorgun görünümün nedenleri arasında yer almaktadır.

Yaşlandıkça gözler tüm bu çevresel faktörlere daha güç adapte olmaktadır. Bu nedenle yaş ilerledikçe gözlerdeki problemler de artmaktadır. Ciltte yaşlanınca daha çok inceldiği için şikâyetler daha da belirginleşmektedir.

Daha sağlıklı bir yaşam stilini benimsemek cildin göreceği hasarı azaltacak ve yaşlanmayı yavaşlatacaktır. Göz çevresindeki deri çok ince olduğu için bu bölgeye uygulanacak kremler konusundan da seçici davranılmalıdır.

Bol bol su içmek hem sağlığa hem de cilde katkıda bulunacaktır. Su tüketimi cildi yenileyecektir. Dehidrasyon göz altı torbalarının ana nedenlerindendir. Yaşlanma karşıtı kremler de göz çevresindeki problemleri hafifletmektedir. Aspartam, sakkarin gibi tatlandırıcılar cildin su dengesine zarar verebilmektedir. Diyet içecekleri tüketmekten ve tatlandırıcılardan kaçınmak fayda sağlayacaktır.

Kafein ve alkol oldukça yüksek miktarda cildin su kaybetmesine neden olmaktadır. Bu iki maddenin tüketimi de yorgun görünümün sebepleri arasında yer almaktadır.

Uykusuzluk doğal olarak yorgun görünüme neden olmaktadır. Uykusuzluk sadece zihni olumsuz etkilememekte cildin kendini onarımını da güçleştirmektedir.

Uyku uzmanları alarm ertelemenin zararlı olduğunu belirtiyor. Uyanınca direkt yataktan kalkma elbette zordur. Yaşanan bu güçlük son derece doğaldır. Tekrar uykuya dalıp tekrar kalkmaya çalışmak ise yorgunluğu arttıracaktır. Bu nedenle ilk anda uyanmaya dikkat edilmelidir.

Sebi Simyacı Anti Aging krem içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ve zengin anti aging içerikle göz çevresine, yüze, boyna kısacası tüm cilde bakım yapmaktadır. Tek üründe tüm bakım yapan ürün; kırışıklıkları, sarkmaları ve lekeleri de gidermeye yardımcıdır. Sebi Simyacı zengin, ödüllü ve patentli içeriğiyle cildin çok daha genç ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.