Cildinizde problem oluşmadan önce bakıma başlayın!

Herkes bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Cilt bakımı denildiğinde leke giderici, yaşlanma karşıtı, sivilce karşıtı bakım gibi alanlar akla gelmektedir. Tüm bu kavramların ortak noktası ise sorun ortaya çıktıktan sonra bir şeyler yapılmak istenmesidir. Oysa henüz hiçbir sorun yokken bakıma başlamak avantaj sağlayacaktır.

LEKELERİN OLUŞMASINI ÖNLEYİN!

Ciltteki lekelerin oluşum nedenleri arasında güneşin zararlı ışınları büyük yere sahiptir. UVA UVB ışınları güneş lekelerinin yanı sıra erken yaşlanma belirtilerine, yanıklara ve cilt problemlerine yol açmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarına karşı tedbir alarak hem güneş lekelerinin oluşması önlenebilir hem de cilt korunabilir.

SİVİLCE VE AKNE ÇIKMA İHTİMALİNİ AZALTIN

Sivilce ve aknelerin oluşumunda birçok neden bulunmaktadır. Hormonal nedenler gibi müdahale edilmesi çok güç akne ve sivilce probleminin yanı sıra bireyin etkide bulunabileceği unsurlar da yer almaktadır. Cilt temizliğine sürekli dikkat etmek, cildi yormamak alınabilecek önlemlerden bazılarıdır. Spor yapılıyorsa ciltte terin kurumasına izin vermemek, makyaj yapılıyorsa makyajı temizlemeyi unutmamak da alınabilecek önlemler arasında yer almaktadır. Sivilce ve akneler çıktığında bunları sıkmamak ve kaşımamak sorunun büyümesini engelleyecektir.

YAŞLANMA BELİRTİLERİ ERKEN YAŞLARDA OLUŞMASIN!

Herkes yaşlanmaktadır, bu oldukça doğal bir süreçtir. Cilt bakımına ve sağlıklı yaşama dikkat edilmezse yaşlanma belirtileri olması gerekenden çok daha erkenden kendini gösterebilmektedir. Yaşlanma belirtilerini önlemek oldukça kapsamlıdır ve birçok unsur içermektedir. Genç yaşlarda düzenli olarak cildin nemlendirilmesi, güneşten korunması, zararlı işlemlerden kaçınılması erken yaşlanma belirtilerini önlemeye katkıda bulunacaktır. Buna ek olarak beslenme ve uyku düzenine dikkat  edilmesi, stresin kontrol edilmesi de büyük fayda sağlamaktadır.

CİLT KURUMASINA DİKKAT!
 

Cilt kuruluğu için alınabilecek birçok önlem bulunmaktadır. Örneğin soğuk hava, sıcak su, ısıtıcılar, sık temizlik cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi faktörle dikkat ederek cildin nem kaybetmemesine katkıda bulunmak mümkündür.

Tüm bunların yanı sıra beslenme ve su içme alışkanlıkları da cilt bakımı üzerinde belirleyici rol oynayabilmektedir. Örneğin sağlıklı beslenme alışkanlıkları faydasını ciltte de gösterebilmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Pharma formüllerini seçerek cildinize ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren formüllerle bakım yapabilirsiniz!

Sebi Pharma formüllerine ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.