Çiller nedir, nasıl giderilir?

Çiller; kahverengi, açık kahverengi noktalar şeklinde ciltte bulunmaktadır. Bu lekeler çoğunlukla zararsızdır ve cilt kanserinin oluşumuna sebebiyet vermemektedir. Çiller çoğunlukla UV ışınlarına maruz kalındığında meydana gelmektedir. Leke giderici kremlerle çillerin giderilmesine katkıda bulunmak mümkündür.

Çiller çoğunlukla güneş ışığına yoğun şekilde maruz kalınması ile meydana gelmektedir. Çoğunlukla vücudun üst bölgelerinde; yanaklarda, burunda, kollarda ve omuz üstlerinde çiller meydana gelmektedir. Bir-iki yaşındaki bebeklerde dahi çiller oluşabilmektedir. Çiller kırmızı, sarı, açık kahverengi veya siyah renklerde meydana gelmektedir. Güneşe maruz kaldıklarında renkleri koyulaşabilir, kış aylarında ise renklerin açılması gözlemlenebilir.

Çiller genetik yatkınlık ve güneşe maruz kalınmasının sonucu olarak ortaya çıkabilmektedir. Aynı miktarda güneş ışığı alan iki bireyde çil oluşma olasılığı aynı değildir. Doğal güneş ışığı ve solaryum UV ışınları yaymaktadır. UV ışınlarına maruz kalan cildin en üst tabakası (epidermis) kalınlaşır ve melanin üretimi artar. Artan melanin miktarı cilt için koruyucu da olabilmektedir. Her insan güneş ışığına farklı reaksiyon göstermektedir. Sarışın, kızıl saçlı, açık göz rengine ve açık ten rengine sahip bireyler UV ışınlarına karşı daha büyük risk taşımaktadır. Çillenme melanin pigmentinin eşit dağılmaması nedeniyle meydana gelmektedir. Çil çoğunlukla cildin bir noktasında fazla melanin bulunması ile oluşmaktadır. Genetik ve cilt tipi çil oluşumuyla ilgili son derece önemli faktörlerdir. Yapılan araştırmalara göre, ikizlerde çillenme oranı birbirine yakın oluşabilmektedir. Bu da genetik faktörlerin önemi hakkında fikir vermektedir.

Çillerinden şüphe eden bireyler dermatoloğa başvurmalıdır. En baştan tedbir almak fayda getirecektir. Yıllık olarak tüm cildin kontrol edilmesi de fayda getirecektir.

Genetik yapıya müdahale etmek mümkün olmadığı için güneşten korunmaya dikkat etmek fayda sağlayacaktır. Güneşten 50 faktör koruyan cilt bakım ürünleri tercih etmek, şapka kullanmak güneşin dik olarak geldiği saatlerde dışarıda bulunmaktan kaçınmak fayda getirecektir.

Bazı bireyler çillerinden memnunken bazıları ise çillerini gidermek için çaba harcamaktadır. Çilleri gidermek için birçok yöntem tercih edilmektedir. Bu yöntemlerin cilde zarar vermemesine ve cildi yormamasına dikkat edilmelidir.

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi çilleri; güneş, doğum, yaşlılık lekelerini gidermeye yardımcıdır. Güneşten 50 faktör koruma sağlayan ürün yeni güneş lekeleri ve çillere karşı da önlem almaktadır. Cildi yormayan aksine bakım yapan Sebi İxir Leke Kremi ciltteki tüm kararmaları gidermeye de yardımcıdır.

Çil Kremi için tıklayın.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.