Cilt bakım ürünlerinde ambalaj neden önemli?

Cilt bakım ürünlerinde en çok dikkat edilmesi gereken kavramlardan biri de içeriktir. Ürünün içeriği ne kadar zengin ve kaliteli olursa kullanıcıya sağlanacak fayda da o kadar artar. Dermokozmetiklerde ambalaj da dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır.

Ambalaj tasarımı dendiğinde akla çoğunlukla şıklık gelir. Kimi ürünlerin tasarımı beğeni toplarken bazılarının ise kötü olduğu düşünülür. Bu çoğunlukla göreceli bir kavramdır ve cilt bakım ürünlerinde seçimi engellememelidir. Elbette göze hoş görünmesi bir artıdır ama doğrudan seçim kriteri olmamalıdır.

Ambalajlar ürünün muhafazasıyla da doğrudan ilgilidir. Cilt bakım ürünleri çeşitli olduğu gibi cilt bakım ürünlerinin ambalajları da oldukça çeşitlidir. Dermokozmetikler krem veya serum formatında, tüplerde, cam şişelerde, spreylerde, kavanozlarda satışa sunulabilmektedir.

Dünyanın küçülmesiyle birlikte tüketiciler dünyanın diğer ucundaki ürünü kolayca satın alabilmektedir. Bu da ürünün üretildiği noktadan çok daha uzak noktalara taşınması anlamına gelmektedir. Bu gelişme ürün ambalajını daha da önemli hale getirmektedir. Üretilen ürünün son kullanıcıya ulaşmasında geçen sürede ürünün hasar görmemesi için ambalaj kalitesi oldukça önemlidir.

Ürün açıldıktan sonra da taşınabilmesi önemlidir. Günümüzde birçok birey zamanının çoğunu evden dışarıda geçirmektedir. Bu da cilt bakım ürünlerinin okulda, iş yerinde, dışarda da kullanılabileceği anlamına gelmelidir. Ürün çantaya konduğunda herhangi sorun çıkarmayacak kalitede olmalıdır.

Teknolojinin gelişimi her alanda olduğu gibi cilt bakımında da ilerleme kaydedilmesini sağlamıştır. Ürünün kullanımını kolaylaştıran, ürün taşınırken ürünün hasar görmesini önleyen ambalajlar daha çok tercih edilmelidir. Örneğin sıcaklıktan veya soğuktan kolayca etkilenen dışardaki ısıyı direkt ürüne yansıtan ambalajlar tercih edilmemelidir.

Kullanıcısı için en iyisini düşünen cilt bakımı firmaları ambalaj seçiminde de titiz davranmalıdır. İyi içerik ve iyi ambalaj doğru kullanım planı ile istenilen sonucun alınmasına katkıda bulunacaktır. Bir cilt bakım ürününden verim alınabilmesi için ürünün önerilen kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılması önem taşımaktadır. Özellikle ürün miktarının doğru ayarlanabilmesi açısından ürün ambalajı önemlidir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.