Cilt bakım ürünlerinde ambalaj önemli!

Çocukluktan beri ürünlerin ambalajıyla değil içeriği ile ilgilenilmesi gerektirdiği defalarca tekrar edilmiştir. Bu bilgi kısmen doğru olsa da söz konusu sağlık olduğunda durum değişebilmektedir. Ambalajlar ürünün dış dünyaya açılan yüzü olmakla birlikte ürünü muhafaza etmektedirler.

Cilt bakımında da tıpkı gıdada olduğu gibi ambalaj önemlidir. Yüze temas edecek ürünün sağlıklı şekilde korunması gereklidir. Hangi alanda olursa olsun üretilen bir ürün doğrudan tüketiciye ulaşmamaktadır. Bu aşamada da ulaşım, dağıtım gibi faktörlerin yanı sıra ambalaj önem taşımaktadır. Ürünü tüketici satın aldıktan sonra da yıpratıcı koşullar oluşabilmektedir. Örneğin ürün aşırı soğukta veya sıcakta bırakılabilmektedir. Kaliteli ambalajlar çevresel faktörlerin zararlarını telafi edilmesi anlamında büyük önem taşımaktadır.

Ambalajlarda dikkat edilecek tek nokta ürünün korunması değildir. Bunun yanı sıra kullanım konforu da önem taşımaktadır. Öyle ki; kolay kullanılamayan ambalajlar espri ve eleştiri konusu olmaktadır. Kullanım konforu özellikle yoğun bir yaşantıya sahip bireyler için önem taşımaktadır. Birçok insan aceleyle ürünlerini kullanmakta bazen de çantasına atıp fırsat bulunca kullanmaktadır. Bu durumda da yine ambalaj kalitesi dikkat çekmektedir.

Cilt bakımı denildiğinde ise durum daha da kapsamlı hale gelmektedir. Bir cilt bakım ürünü defalarca kullanılmaktadır, tüp şeklinde hazırlanan ürünler yoğun şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Hem üreticiler hem de tüketiciler giderek bu konuda hemfikir olmaktadır. Saygın, yüksek miktarda üretim yapan firmalar ambalaj olarak tüpleri tercih etmektedir. Bu durum özellikle uzun süreli ürün kullanımlarında avantaj sağlamaktadır.

Ürünün ambalaj tasarımı, nasıl göründüğü estetik zevke hitap eder ve reddedilebilir. Ambalajın formatı, kalitesi önem taşımaktadır.

İyi içerik, iyi formül, düzenli kullanım istenilen sonucun alınmasına katkıda bulunacaktır.

Bilim ve teknoloji her alanda olduğu gibi cilt bakımında da gelişme göstermektedir. Meydana gelen yenilikler, yapılan araştırmalar bireylerin lehine olmaktadır. Gittikçe popüler hale gelen DD kremler bunun iyi bir örneğidir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.