Cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar

Hemen herkes cildinin sağlıklı olmasını ve iyi görünmesini ister. Bunun için birçok cilt bakım ürün kullanılır, değişik uygulamalar yapılır. Buraya kadar sorun yok fakat cilt bakımıyla ilgili doğru bilinen yanlışlar cildi eskisinden de kötü hale getirebiliyor. Bu hatalı bilgileri inceleyelim;

Yanlış: Çok yağlı yiyecekler ve çikolata akneye neden olur.

Aşırı yağlı ürünler tüketmek elbette sağlığa faydalı değildir fakat bu yiyeceklerle akne arasında net bir ilişki kurulamamıştır. Aknenin oluşmasında stres, genler, hormonal değişimler, çevre gibi unsurların etkisi vardır.

Yanlış: Hemen etki etmeyen cilt bakım ürünlerinin kullanımı bırakılmalıdır.


Cilt bakım ürünlerinin etkisini göstermesi cilt tipi, yaş, çalışma koşulları gibi birçok şarta bağlıdır. Bazı bireylerde etkiler çabuk gözlenirken bazı bireylerde etkiler zamana yayılabiliyor. Bu nedenle düzenli ve sabırlı kullanım çok önemlidir. Eğer kullandığınız cilt bakım ürünü kaliteliyse, bilimsel bir çalışmayla hazırlanmışsa etkisini gösterecektir.

Yanlış: Cildin yaşlanması genetikle ilgilidir, bir şey yapılamaz.

Cildin yaşlanması doğru cilt bakımıyla geciktirilebilir. Sağlıklı ve doğru cilt bakım ürünleri cildin genç görünmesini sağlayacak, yaşlanma belirtilerini azaltacaktır.

Yanlış: Cilt temizliği için sadece su yeterlidir.

Cildi temizlemek için etkili, doğal temizleme suyu kullanmak daha iyi bir seçim olacaktır. Cilt temizleme ürünleri ciltteki birikmiş yağı, kiri tam anlamıyla temizlemeye yardım edecektir.

Yanlış: Çok güneşli olmayan günlerde güneş kremine ihtiyaç yoktur

Sebi Pharma Der Ki;


Özellikle yaz aylarında bu yanlışa sık düşülür. Tatile çıkmayan bireyler güneş kremine ihtiyacı olmadığını düşünür. Oysa güneşin zararlı ışınlarının cilde ulaşması için sadece uzun süren güneşlenmelere ihtiyacı yoktur. Bu nedenle her gün yüksek SPF’li güneş kremi kullanmak alışkanlık haline getirilmelidir. Sebi İxir 50 SPF Leke kremi güneşten yüksek faktörlü koruma sağlar.

Güneş korumalı leke kremimize ulaşmak için tıklayın.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.