Cilt bakımında hijyenin önemi

Hijyen genel sağlık ve cilt bakımı açısından son derece önemlidir. Cildin temizliğini sağlamak cilt bakımının temeli sayılır. Cildi doğru şekilde temizlemeyi alışkanlık haline getirmek cildi ve sağlığı koruyacaktır.

CİLT TEMİZLİĞİ İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Hemen hemen her unsurda olduğu gibi cilt temizliğinde de başarıyı sağlamak öncelikle cildi kirletmemekten geçiyor. Bunu önlemek için alınabilecek oldukça basit ve etkili bir tedbir var;  yüze dokunmamak. İnsan elinde sayısız bakteri bulunmaktadır. Yüze dokunulan her an bu bakteriler yüze de taşınmaktadır. Bu alışkanlık önlenemiyorsa, elleri temiz tutmaya dikkat etmek yararlı olacaktır. Yüzü yıkarken önce elleri yıkamak, yüzü kurularken havluyu sürerek değil hafifçe yüze vurarak kurulama işlemini gerçekleştirmek fayda getirecektir.

Sivilceler, akneler ve yaralar kurcalanmamalı, sıkılmamalıdır. Eğer ciltteki problemler kurcalanırsa iyileşme süresi gecikir ve iz kalabilir. Sorunlu bölge mikrop kaparsa durum daha da kötüye gidebilir.

 
Cildi temizlemek için doğal temizleme suyu kullanmak yararlı olacaktır. Cildi yoran, kurutan temizleme suları tercih edilmemelidir. Hangi temizleme suyu seçilirse seçilsin kişi ürünün kendi cilt tipine uygun olup olmadığını kontrol etmelidir ve ürünün kullanım önerilerine uymalıdır. Tüm ürünlerde sürekliliğin ve rutinin önemli olduğunu unutmamak gereklidir. Tercih edilen temizleme suları gerçekten faydalı ve başarılı dahi olsa çok sık ürün değiştirmek cilt için çeşitli problemlere neden olacaktır. Bununla birlikte ürün gerçekten etkisiz ise başka bir temizleyici düşünülebilir.

Makyaj temizliğini etkin şekilde yapmaya dikkat etmelidir. Makyajla asla uyunmamalıdır. Makyaj ile uyumak birçok cilt problemine davetiye çıkaracaktır. Ciltte kırışıklıkların oluşmasını tetikleyecektir.

Su içmek sağlığın yanı sıra cilt için de son derece önemlidir. Yeterli su tüketmemek hem sağlık hem de cilt açısından çeşitli problemler yaratacaktır.

Cilt hijyeni açısından yastık kılıflarını düzenli olarak değiştirmenin de önemi büyüktür. Uyku süresince yüze temas eden yastıklar kirli olmaları durumunda ciltte çeşitli problemlere yol açabileceklerdir. Bunların yanı sıra sigara tüketimini azaltmak mümkünse tamamen bırakmak hem cilt hem de genel sağlık açısından çok büyük fayda sağlayacaktır. Bulunulan ortamı sürekli temiz tutmak da yine genel sağlık ve cilt bakımı açısından yararlı olacaktır.

Sebi Pharma’nın doğal temizleme suyu Sebi Su cilt temizliğini başarılı biçimde yapmaktadır. Sebi Su ciltteki yağı, makyajı ve kiri temizlemektedir. Sebi Su cildi ferahlatmakta ve içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildin bakımını yapmaktadır. Tüm cilt tiplerinde uygulanabilen Sebi Su’yun hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Sebi Su hangi Sebi Pharma kremi ile kullanılırsa kullansın birlikte kullanıldığı ürünün etkisini arttırmaktadır.

Sebi Su’yu incelemek için tıklayınız

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.