Cilt Bakımınız Size Özel!

Özgün olmak iyidir. Birçok birey ünlülerin cilt bakım alışkanlıklarının en doğrusu olduğunu düşünebilmektedir oysa herkesin cilt tipi, bakım alışkanlığı ve beklentileri farklıdır. Ürün seçiminde bunu göz önünde bulundurmak faydada bulunacaktır.

CİLDİNİZİN NE İSTEDİĞİ ÖNEMLİ!

Cilt bakımında zaman zaman bireyin istekleri dahi önemsiz kalabilmektedir. Kişinin beklentileri, istekleri farklı cildin ihtiyaç duyduğu ürün farklı olabilmektedir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar ihtiyaç duyulan ürünler tercih edilmelidir. Örneğin cilt nemsizse önceliği nemlendirici bakıma vermek yararlı olabilmektedir. Ciltte yoğun şekilde sivilceler varsa önce sivilcelerden kurtulmak için çaba harcamak yarar getirebilmektedir.

Sıkça yapılan bir diğer hata da ürünün ambalajına odaklanılmasıdır. Bu hata sadece cilt bakım anlamında değil neredeyse tüm tüketim ürünlerinde yapılabilmektedir. Cilt bakım ürünlerinin başarısını belirleyen ve kullanıcıya faydada bulunacak kısmı içeriğidir. Ürünün formülü ne kadar güçlü, kullanılan ham maddeler ne kadar kaliteli ise o ölçüde yarar oluşacaktır. İçerik okuma alışkanlığı edinmek ve buna önem vermek hem cilt bakımında hem de tüketimin tüm aşamalarında fayda getirecektir.

Ürün seçiminde ve cilt bakımında yapılan bir diğer hata da acele sonuç beklemektedir. Ürünün çalışmasına ve istenilen sonucun ortaya çıkmasına zaman verilmelidir. Çok sık ürün değişimi cildi de yorabilmekte ve yıpratabilmektedir.

Cilt bakımında zaman ve çevresel koşullar da önem taşımaktadır. Aynı alışkanlıkları dört mevsim sürdürmek her zaman faydalı olmayabilmektedir. Örneğin nemlendirici bakıma kışın biraz daha fazla dikkat etmek gerekmektedir. Yaşın ilerlemesi de bir takım değişiklik isteklerini beraberinde getirmektedir. Cildin kendini yenileme ve onarma gücü eskisi kadar kuvvetli olmayacaktır. Bu da yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt bakımına daha çok dikkat edilmesinin gerekli olduğunu göstermektedir. Cilt zamanla telafi gücünü yitirmektedir. Anti aging ürünler yaşlanma karşıtı bakımın yanı sıra cildi besleyerek ve bakım yaparak da yaşlanma belirtileri ile mücadele etmektedir.

Sebi Pharma Der Ki;

Cilt bakımında sıkça yapılan bir hata da; bireyin cildinin bazı hatalara karşı toleransı olduğunu düşünmesidir. Örneğin güneş koruyucu kullanılmadığı halde yanık ve benzeri sorunların ortaya çıkmaması güneş koruyucu kullanımını engellememelidir. Bu faktörler yıllar sonra etkisini gösterebilmektedir. Erken yaşlanma belirtilerinin öncelikli nedenleri arasında cildin UV ışınlarına karşı korunmaması yer almaktadır.

Size özel cilt bakım ürünlerine ulaşmak için tıklayın.


Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.