Cilt nedir

.

Hemen herkes bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Bununla birlikte cilde dair bilinmeyen birçok detay mevcuttur. Bu bilgiler cildi daha yakından tanımaya olanak sağlar. Cilt vücut ısısının düzenlenmesine de katkıda bulunmaktadır.

CİLT NEDİR?

Cilt insan vücudunun en büyük organıdır. Bir grup doku birlikte çalışır ve vücuttaki fonksiyonlarını yerine getirir. Cildin birçok koruyucu işlevi bulunmaktadır. Cilt kemikleri, kaslar, iç organları korur ve dışarıdan gelebilecek hastalıklara karşı bariyer görevi görür. Cilt sıcak ve soğuğu hissederek vücut ısının düzenini sağlayacaktır. Cilt hasar görürse yara oluşacaktır. Yara olan bölge cildin diğer bölgelerinden farklıdır. Rengi cilt tonuna göre değişiktir ter bezi ve tüy bakımından daha zayıftır.

VÜCUDU KORUYOR

Cilt dış etkenlere karşı vücudu korurken her dört haftada bir kendini yenilemektedir. İnsan vücudunun en büyük organı olan cilt insanın ağırlığının yüzde 12 ila 16’sını olşturmaktadır. Cildin yüzde 70’i sudan oluşmaktadır. Proteinler yüzde 25’ini, lipitler yüzde ikisini , mineraller yüzde 0,5’ini oluştururken diğer unsurlar yüzde 2 oranındadır. Cildin epidermis, dermis ve hipodermis denilen üç büyük katmanı vardır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.