Ciltteki solgun görünüm neden kaynaklanır?

Kişisel alışkanlıkların yanı sıra bulunulan çevre de cilt üzerinde etkilidir. Havadaki kirlilik, UV ışınları ve diğer unsurlar cilde zarar verebilmektedir. Özellikle dumanın ve hava kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde yaşayan bireyler bu durumdan daha çok etkilenmektedir.Havaların soğuması ile birlikte ciltte solgun bir görünüm oluşabilmektedir. Buna ek olarak çeşitli faktörler de ciltteki solgun görünümün kaynağı olabilmektedir. Kışın cilt bakımına dikkat etmek hem istenilen görüntünün yakalanmasına katkıda bulunacak hem de çeşitli sorunların oluşma olasılığını azaltacaktır.

Hem ciltte problem oluşma olasılığını azaltmak hem de istenilen görünüme kavuşmak için cilt yüzeyinin temiz olması çok önemlidir. Cildi yıpratmadan, deri üzerindeki kir, yağ ve makyajdan arındırılmalıdır. Buna dikkat edildiğinde hem kullanılan ürünlerden daha fazla verim alınacak hem de görünüme katkıda bulunulacaktır. (Sebi Su‘yu inceleyebilirsiniz)

Bakımlı ve güzel bir cilt için nemlendirmenin önemi de büyüktür. Nemlendirici kullanımı cildin su kaybetmesini önleyecek ve cildin kendini yenilemesine katkıda bulunacaktır. Nemlendirici bakımın aksatılmaması anti aging fayda da sağlayacaktır.(Sebi İxir Acil Bakım Kremi‘ni inceleyebilirsiniz)

Susuz kalınması genel sağlığı olumsuz etkilediği gibi cildi de etkileyecektir. Susuz kalınması soluk bir görünüme neden olacaktır. Özellikle yetersiz su tüketimi alışkanlık haline gelinmişse birçok sorun ortaya çıkabilecektir. Cildin olağan akışını sürdürebilmesi için de su tüketiminin aksatılmaması gerekmektedir. Dehidrasyona uğranması kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma işaretlerinin daha da belirginleşmesine neden olacaktır.

Stres sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Cildin görünümü de stresten etkilenmektedir. Stres kortizol düzeyini arttırarak kan dolaşımını dolayısıyla da cildi etkilemektedir. Yorgunluk, stres gibi problemler ciltte de kendisini belli edecektir. Stresle mücadele etmek öğrenilmeli gerekiyorsa bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Uyku vücudun kendini yenilediği ve onardığı dönemdir. Bu dönem kısa tutulursa yüksek verim almak mümkün olmaz. Göz çevresindeki sorunlar başta olmak üzere çeşitli problemlere davetiye çıkarılır. Cildin yağ üretiminde de değişiklik gözlemlenebilmektedir. Düzenli ve yeterli uyku hem genel sağlık hem de cilt bakımı açısından önemlidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Ala Beyazlatıcı Anti Aging Krem içerdiği silisyum kaplı değerli minerallerle ilk kullanımdan itibaren aydınlık bir görünüm sağlıyor ve cildi beyazlatıyor. Sarkmaları lekeleri ve cilt tonu eşitsizliklerini gideren krem pH nötr özelliği ile göz çevresi, yüz, boyun dahil tüm cilde uygulanabiliyor!

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.