Daha sakin ve verimli bir yaşam mümkün

İlerleyen teknoloji ve bunun getirdiği değişiklikler hemen herkesin bir koşuşturmaca içinde olmasını sağladı. Aynı anda birçok işi yapmak sıradan hale geldi. Bu durum hayatı kolaylaştırıyor gibi görünse de odaklanmaya olumsuz etkide bulunabilir ve strese neden olabilir.

Tek bir görevle ilgilenilmeli

Uzakdoğu felsefesine göre sakin bir yaşam için aynı anda tek bir işle ilgilenilmelidir. Bir bardağa su doldurulurken sadece bardak ve su düşünülmelidir. Bu felsefeye göre yürürken sadece yürünmelidir. Örneğin yürürken telefonla mesajlaşmak bu düşünceye aykırıdır. Bu durum yürüyüşe de telefondaki mesaja odaklanamamayı beraberinde getirebilir.

Odaklanmak önemli


Bir iş yapılırken sakin ve odaklanarak yapmak başarıyı  arttıracaktır. Belki daha uzun sürecektir fakat daha iyi ve etkili şekilde tamamlanacaktır.

Gülümsemek bulaşıcı!


Gülümsemek birçok birey tarafından basitmiş görünse de kişi ve çevresi üzerinde çok güçlü etkiye sahiptir. Olumlu enerji kişiden çevresine yayılır. Zor gibi görünse de bu alışkanlığa sahip olmak hem bireye hem de çevresine büyük katkılar sağlayacaktır.

Görevler tamamen bitirilmeli

Bir işle uğraşırken mümkünse tamamlamadan başka bir işe geçilmemelidir. Her ne kadar “yarım bırakıri sonra devam ederim” gibi bir düşünce olsa da bilinçaltı yarım kalan işi düşünmeye devam edecek bu da kişiyi genel anlamda yavaşlatacaktır.

Boşluk bırakılmalı


Birçok bireyin zaman programlaması yaparken en çok hata yaptıkları unsurlardan biri şudur; program gerçekten iyidir, gerçekçidir fakat görevler arasında hiçbir boşluk yoktur. Bir işten diğerine geçişte araya dinlenmek için zaman konulmazsa bu verimliliği olumsuz etkileyecektir.

Alışkanlıklara sahip olunmalı


Temizlik, dinlenme, yemek, ve çalışmak gibi işlerin sürekli aynı saatlerde olması bireyin yaşantısını kolaylaştıracak daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Vücut da kısa sürede bu programa alışacak ve uyum içinde hareket edecektir.

“Zihni yormadan dinlenmek”


Hayat koşuşturmacasında en çok ihmal edilen şeylerden biri de “hiçbir şey yapmamaktır”. Belirli aralıklarla da olsa dinlenmeye zaman ayrılmalıdır. Birçok birey bunu yapsa da boş durmaktan sıkılmakta hemen bir gazete veya kitap açıp okumaktadır ya da internette sevdiği sitelerde zaman geçirmektedir. Bu hobiler de az  da olsa odaklanma gereken “yorucu” sayılabilecek görevlerdendir. Dinlenme aşamasında bunlarla da ilgilenilmesi sadece dinlenilmeldir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!
 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.