Detoks etkisi yapan yiyecek ve içecekler!

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak kişinin kendisini iyi hissetmesinde büyük önem taşıyor. Vücudu toksinlerden arındırmaya yardım eden detoks etkisi yapan  birçok yiyecek ve içecek var. Beslenme planına bu besinler de dahil edilmelidir.

Limon


Limon; detoks için son derece faydalıdır, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Sıcak suya limon sıkılarak detoksa katkı sağlayan bir içecek kolayca hazırlanabilir. Birçok insan hazırlanan karşımı tatlandırmak için şeker kullanmayı tercih etmektedir. Limonlu suya şeker atmak limonun detoks etkisini azaltacaktır.

Brokoli


Brokoli; vücuttan toksinlerin kolayca atılmasını sağlıyor, birçok hastalığa karşı vücudun direncini arttırıyor. Brokoli kanseri önleme de etkili.

Lahana


Lahana toksinlerin atılmasına, vücudun kendini yenilemesine katkı sağlıyor. Vücut direncini arttıran lahana kanseri önlemede etkilidir.

Sarımsak


Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve sindirim sistemini temizliyor.

Su


Su çoğunlukla detoks için “basit” olarak görülse de su tüm organlar için son derece önemlidir. Su vücuttaki toksinlerin atılmasını da sağlar. Böbreklerin sağlıklı çalışabilmesi için de vücudun su ihtiyacının karşılanması son derece önemlidir.

Greyfurt

Greyfurt yüksek besin değeri ve içerdiği liflerle detoks için mükemmel bir meyve. Greyfurt vücutta biriken su ve zehirli atıkların uzaklaştırılmasını sağlıyor.

Avokado


Avokado cildin yenilenmesini sağlar. Kalp ve damar sağlığına katkı sağlayan avokado iyi bir antioksidandır. Avokado yaraların çabuk iyileşmesi için de tüketilmektedir.

Enginar


Enginar karaciğeri temizler, detoksa en çok katkı sağlayan yiyeceklerdendir. Enginar; protein, magnezyum ve potasyum bakımından da oldukça zengin.

Yeşil Çay


Bağışıklık sistemini güçlendiren yeşil çay iyi bir antioksidandır. Kansere karşı koruma sağlayan yeşil çay beslenme planına kolayca eklenebilecek sağlıklı bir içecektir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.