Diş estetiği nedir?

Diş estetiği dişlerin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi diş sağlığı alanında yapılan çalışmalara da olumlu katkıda bulundu. Dişlerinin uzunluğundan veya kısalığından şikayet eden bireyler diş estetiği ile istediği gülüşe sahip olabiliyor. İmplant teknolojisi ile neredeyse gerçek dişi aratmayan çalışmalar yapılıyor.

DİŞ ESTETİĞİ İÇİN DİŞLER SAĞLIKLI OLMALI

Diş estetiği özetle dişlerdeki problemlerin giderilmesi, düzgün bir yapıya kavuşturulmasıdır. Diş estetiğinde dişin sadece estetik olarak göze hoş görünmesi değil, dişlerin sağlıklı olması da çok önemlidir. Diş estetiği uygulanacak bireyin ağız ve diş sağlığında herhangi sorun olmaması gereklidir. Çürük veya başka problemler yaşayan bireye diş estetiği yaptırmak çeşitli sorunlara neden olacaktır.

SADECE ESTETİK BİR SORUN OLMAYABİLİR

Diş estetiğinde hastanın en çok dikkat ettiği şeylerden biri de gülerken, konuşurken dişlerinin görünümüdür. Kimi bireyler dişlerinin çok kısa göründüğünden şikâyet ederken, kimi bireyler de bunun aksine dişlerinin gereğinden fazla uzun gözüktüğünden yakınmaktadır. Her iki durum da diş estetiği ile yapılabilecekler mevcuttur. Diş estetiğinde dişi ortodontik tedaviyle yukarı çekme, diş etine uygulamalar yapmak gibi yöntemler kullanılmaktadır. Sararmış dişlere de müdahaleler yapılmaktadır. Dişin sadece beyazlaması yetmemektedir dişin doğal görünmesi de çok önemlidir. Dişlerin görünümü ile ilgili şikayet edilen durumlar çeşitli ağız ve diş hastalıklarından da kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle diş estetiği amacıyla diş doktoruna giden bireyler yaşadıkları sağlık problemleriyle ilgili bilgi alabilmektedir.

İMPLANT NEDİR ?

İmplant ağız ve diş sağlığı alanında yapılan bir uygulamadır. İmplantla çene kemiğine sahte diş kökü yerleştirilir. İmplant tedavisi sırasında gerekli anestezi biçimi uygulandığında herhangi diş çekme operasyonu ile eş değer düzeyde acı hissedilmektedir.

Sahte diş kökü zaman içinde diş eti ile kaynar. İmplantın çok önemli avantajları bulunmaktadır. İmplant sayesinde problemli olan dişin komşu dişlerine herhangi zarar vermeden uygulama yapılabilmektedir. İmplant tedavisinden sonra kullanıcı gerçek dişini kullanır gibi diş bakımını yapabilmekte ve yemek yiyebilmektedir. İmplant tedavisinin en önemli dezavantajı yüksek maliyetli olmasıdır. İmplantın başarısında kullanıcının da etkisi büyüktür, çalışmadan istenilen sonucun alınabilmesi için ağız bakımı ve diş doktoru tarafından önerilen temizlik uygulamaları düzenli olarak yapılmaktadır.

Sebi Pharma Der Ki;

Dişlerin ve gülüşün güzel görünmesi kadar sağlıklı olması da büyük önem taşımaktadır. Düzenli diş fırçalamak kadar dişleri doğru ve yeterli fırçalamak, gerektiğinde diş fırçasını değiştirmek de önemli. Uzun süre kullanılan diş fırçalarında biriken bakteriler dişe zarar verebiliyor. Dişlik kullanımı gerektiren sporlarda uygun dişlik kullanımı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Bireyler zaman zaman fındık, ceviz gibi yiyeceklerin kabuklarını dişleriyle kırmaya çalışmaktadır bu da doğrudan dişin kırılmasıyla dahi sonuçlanabilen son derece zararlı bir alışkanlıktır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.