Doğru cilt bakım ürünü nasıl seçilir?

Hemen herkes bakımlı bir cilde sahip olmak istemektedir. Birçok cilt bakım ürünü olması kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Peki cilt bakım ürünü seçerken nelere dikkat edilmeli?

CİLT TİPİ BİLİNMELİ

Birey öncelikle cilt tipini bilmelidir. Satın alınacak ürün ne kadar etkili ve başarılı olursa olsun cilt tipine uygun değilse olumlu etkide bulunamayacaktır. Herhangi ürünün başarılı olabilmesi için düzenli kullanım gerekmektedir. Üründen hemen verim beklemek, sık sık cilt bakım ürünü değiştirmek faydalı olmayacaktır.

Bunların yanı sıra cilt probleminin ne olduğu ve üründen ne bekleneceğini birey kendine net bir şekilde ifade etmelidir. Örneğin; ciltteki şikayet, akneler, sivilceler mi, kırışıklıklar mı yoksa sadece cilde bakım mı yapılmak istenmekte karar verilmelidir.

CİLT TİPİNE HANGİ UNSURLAR ETKİ EDİYOR?

Cilt tipi birçok değişkenden etkilenmektedir. Hormonlar, cilt problemleri, genetik faktörler, sigara içmek, sürekli sigara dumanına maruz kalmak, ilaçlar, diyet, güneşe maruz kalmak, kirlilik, iklim gibi birçok faktör cilt tipini belirlemede etkilidir.

ETİKET OKUMA ALIŞKANLIĞINA SAHİP OLUNMALI
 

En sık yapılan hatalardan biri de araştırma yapmadan ürün satın almaktadır. Ürün içeriğinde neler olduğu, ürünün neler vaat ettiği incelenmelidir. Cilt bakımına dair en önemli unsurlardan biri de cildi güneşten korumaktır. Seçilen üründe güneş koruyucusunun bulunması ürün kullanıldığı sürece güneş koruması sağlanacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle seçim kriterleri arasına güneş koruyucuyu koymakta yarar vardır. Ürünlerin etiket bilgisinde yer alan maddeler her ne kadar karmaşık gözükse de biraz araştırma ve ilgiyle içerikler hakkında daha fazla bilgi alınabilir.

BÜTÇE BELİRLENMELİ

Cilt bakım ürünlerini seçerken karardaki en büyük etkenlerden biri de fiyat olmaktadır. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanıcının işi biraz daha kolaylaştırmaktadır. Hemen hemen tüm alışveriş siteleri fiyata göre sıralama özelliği veya belirli fiyatlar arasındaki ürünleri gösterme özelliğine sahiptir. Bu sayede belirlenen bütçeye göre kolayca ürünler incelenebilmektedir. Fiyat konusunda kullanıcıya yarar sağlayan bir özellik de çok amaçlı ürünlerdir. Birden çok problemi aynı anda gidermeye yarayan ürünler sayesinde her şikayet için farklı ürün kullanılmamış olur ve bu sayede tasarruf yapılmaktadır.

Sebi Pharma’nın; başarısını borçlu olduğu ve kullanıcılarının en çok beğenisini toplayan özelliklerinden biri de ürünlerinin sözünü tutmasıdır. Sebi Pharma’da hangi ürün tercih edilirse edilsin o ürünle ilgili vaat edilen ne ise gerçekleştirilir. Dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Pharma ürünleri cildi yormadan ve yıpratmadan cilt problemlerini gidermeye yardımcıdır. Sebi Pharma ürünleri birçok şikayeti aynı anda gidermeye katkıda bulunarak farmakoekonomi sağlamaktadır.

Doğru Cilt Bakım Ürünlerini incelemek için tıklayınız.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.