El bakımı için ip uçları!

Eller kişi hakkında fikir verir. Eller oldukça göz önünde olduğu ve anlatımı kuvvetlendirmek için sıkça kullanıldığı için bakımı da önemlidir. Eller iklim değişikliklerinden, soğuktan, fizik gücü gerektiren işlerden olumsuz etkilenmektedir. Uygun bakımla istenilen ellere kavuşmak mümkündür.

Bakımlı ellere sahip olmak için en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de önlem alınmasıdır. Bahçe işleri yapılırken, bulaşık yıkarken daha doğrusu eller iritanlara maruz kalacağı zaman eldiven kullanılmalıdır. Sporla ilgilenen bireylerin de koruyucu eldivenler kullanması gereklidir. Eller kuruyacak diye daha seyrek el yıkamak doğru değildir. El hijyenine dikkat etmek birçok hastalığa karşı önlemdir. Eller cildi yormayacak, yumuşak şekilde yıkanmalıdır. Çok soğuk ve sıcak su kullanımından kaçınılmalıdır. Cildin kendini koruyan doğal bir yağ tabakası vardır bunun hasar görmesi cildi savunmasız bırakacaktır.
Ağır parfüme sahip, sert sabunlar cilde zarar verebilecektir. Nemlendirici sabunlar veya sabun içermeyen temizleyiciler tercih edilmelidir.

Nemlendirme kuru cilt için hayati önem taşımaktadır. Eller yıkandıktan sonra, eller kuru ve kaşıntılı hissedildiğinde nemlendirici kullanılmalıdır. Birçok insan nemlendirici seçimini çok fazla önemsememektedir. Rastgele ürünler de tercih edilebilmektedir. Cilt bakımı için son derece önemli olan nemlendiriciler dikkatle seçilmelidir.

Sıcak hava veren kurutucular tasarruf sağladığı ve çevreye katkıda bulunduğu için giderek yaygınlaşmaktadır. Bu cihazlar da ellerin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Mümkün olduğu kadar el kurutuculardan kaçınmak fayda sağlayacaktır.

Yaşlandıkça vücutta birçok değişim meydana gelmektedir. Maalesef bunların tümü olumlu değildir. Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte lekeler oluşabilmektedir. Eller de bundan nasibini almaktadır.

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi cilde bakım yapmakta nemlendirmekte ve beslemektedir. El, yüz, boyun bakımı için kullanılabilen krem derinin su kaybetmesini de önlemektedir. Sebi İxir Acil Bakım Kremi ilk kullanımdan itibaren bakıma başlamakta cildi çevresel faktörlere karşı korumaktadır.

BAKIMLI ELLER İÇİN: SEBİ İXİR ACİL BAKIM KREMİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.