Ergenlik dönemindeki cilt problemleri

Ergenlik sürecinde birçok cilt problemi yaşanabilmektedir. Özellikle akneler en sık şikâyet edilen sorunlar arasında yer almaktadır. Hormonal değişimler cilt üzerinde de etkiye sahiptir. Hormonal düzensizlik ve vücudun buna karşı çok hassas olması akne ile sonuçlanmaktadır. Akneler çoğunlukla yanaklarda ve alında çıkmaktadır.

Ergenlik dönemi birçok birey için zor ve stresli geçmektedir. Bu sorunlar stresi ve endişeyi de arttıracaktır. Akne ve sivilceyi gidermeye yardımcı yöntemler arasında sivilce kremi kullanımı da yer almaktadır.

Ergenlikte sıkça şikayet edilen başka bir problem de ciltteki yağlanmadır. Yağlanma ve akne şikayeti çoğunlukla bir aradadır. Yağlanmayı gidermek için yüzü defalarca yıkamak cildi yorabileceği için tercih edilmemesi gereken bir yöntemdir. Çok sert cildi yıpratan temizleyiciler de doğru bir seçim olmayacaktır. Doğal, cildi yormayan temizleyiciler tercih edilebilir. Aşırı terleme ergenlikte şikayet edilen bir diğer cilt problemidir. Birçok birey bu şikayeti nedeniyle kendini toplumdan izole etmektedir. Aşırı terleme stresle de bağlantılıdır. Yedek ayakkabı taşımak, terlemeyi tetikleyen besinlerden kaçınmak faydalı olacaktır. Her insan için bu yiyecekler farklıdır. Çoğunlukla baharatlı yemeklerin ve çorbanın terlemeye sebebiyet verdiği düşünülmektedir.

Siğiller ergenlik döneminde sıkça karşılaşılan bir cilt sorundur. Bunun sonucu olarak kişi her zaman ellerini gizlemeye çalışmaktadır. Oldukça yaygın olan bu küçük sorun büyütülebilmekte ve önemli bir sorunmuş gibi düşünülebilmektedir. Bu şikâyetin oluşmaması için tırnak yememeye ve ellerin zedelenmemesine dikkat edilmelidir.

Sebi Pharma Der Ki;

Cilt bakımına ve sağlığa özen gösterilmemesi durumunda da çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Özellikle güneş koruyucu kullanılmaması sonucunda birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Güneş yanıkları, erken yaşlanma belirtileri gibi istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Güneş lekelerinin oluşumunu önlemek için de güneşten korunulmalıdır. Güneşe uzun süre maruz kalmak genel sağlık açısından da sakınca oluşturacaktır. Çeşitli spor aktivitelerinde de eğer yeterli önlem alınmazsa çeşitli yaralanmalar yaşanabilmektedir. Bu nedenle mutlaka yaşa ve fiziksel duruma uygun aktiviteler seçilmelidir. Spor aktiviteleri mutlaka bir uzman gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Oluşan herhangi sorununda en yakın sağlık kuruluşundan yardım istenmektedir. Ergenlik dönemindeki cilt problemlerinin son derece yaygın olduğu unutulmamalı ve bu sorunların giderilme aşamasında endişe edilmemelidir.

Sivilce formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.