Ergenlik sivilceleri ilham kaynağı oldu

Ergenlik çağında sıkça meydana gelen problemlerden biri de ergenlik sivilceleridir. Ergenlikteki sivilceler kurcalanırsa veya sıkılırsa bu cilt problemi daha da büyüyecektir. Sebi Simyacı yönetim kurulu başkanı ve dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”in mucidi Şebnem Özen’in ergenlik çağında yaşadığı sivilce problemleri onun araştırma merakını körükledi ve ortaya birbirinden başarılı ürünler çıktı.

ERGENLİK ÇAĞINDAKİ SİVİLCELER NEDEN KAYNAKLANIR?

Ergenlik döneminde yaşanan sivilce problemi hormonal değişimlerden kaynaklanmaktadır. Oluşan sivilceler nedeniyle bireyin kendini kötü hissetmesi strese stres de sorunun büyümesine sebebiyet vermektedir. Herhangi önlem alınmazsa bu durum kısır dönü şeklinde ilerleyebilir. Sivilceler ve akneler kaşınırsa, sıkılırsa problem daha da büyüyecektir. Ergenlik döneminde vücut androjen hormonu salgılar. Bu hormon akne oluşumunu tetiklemektedir.

Bununla birlikte tam olarak neden bazı insanların akne sorunu yaşadığı bazı insanların ise bu sorunla karşılaşmadığı net olarak belli değildir fakat akne ve sivilceler için tetikleyici unsurlar bilinmektedir. Hormonal değişimler, cildin fazla yağ üretmesi, genetik faktörler, stres gibi sebeplere bağlı olarak akne oluşabilir. Gözlük, çanta, kask gibi cilde baskı uygulayan eşyaların kullanılması da akne oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bandanalar, saçların sürekli yüze temas etmesi de aknenin durumunu kötüleştirebilir. Saçlar temiz tutulmalı ve yüzden uzaklaştırılmalıdır.

Yağlı makyajlardan kaçınmak, kozmetik ürünülerini düzenli olarak temizlemek, makyajı silmeden uyumamayı alışkanlık hale getirmek yararlı olacaktır. Bakterilerin de akneye neden olabileceği unutulmamalı hijyene özen gösterilmelidir. Yastık kılıfları eğer uzun süre yıkanmazsa bakteri oluşumu gözlenebilir. Uyku esnasında yüze saatlerce temas eden yastıkların cilt üzerinde fazlaca etkisi vardır. Spor yapılıyorsa egzersiz biter bitmez yüz temizlenmeli terli şekilde kalmasına izin verilmemelidir. Cilde karşı hassas davranmak da önemlidir. Yüz yıkandıktan sonra yüzü havluyla sıkıca kurulamak ve bunu alışkanlık haline getirmek çeşitli sorunlara neden olabilir.

Ergenlik sivilceleri için ürün tercih ederken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Ürünler doğal içeriğe sahip olmalıdır. Her yaş için önemli olan doğal içerik genç bireylerin daha büyük önem taşımaktadır.
 

“HÜCRE YENİLEYİCİ BİLEŞEN”İN SERÜVENİ


Sebi Pharma Yönetim Kurulu Başkanı ve dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”in mucidi Şebnem Özen Sabah Gazetesi’nde yayımlanan röportajında dünya patentli buluşunu anlattı. 13 yaşından beri kozmetikle ilgilendiğini belirten özen TÜBİTAK teşviğini ve kişiye özel çalışmalar yapabildiğini de sözlerine ekledi.

Sebi Pharma Der Ki;

Ergenlik döneminde hemen hemen her birey akne ve sivilce problemleriyle boğuşmuştur. Bu dönemde rastlanan bir diğer problem de sivilcelerin kullanılan kremlere, ürünlere rağmen bir türlü yol olmamasıdır. Maddi kaybın yanı sıra hayal kırıklığı, umutsuzluk gibi sorunlar da sivilce problemine eklenebilir. Çözümü ise Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli Kremi.

Doğal içeriğe sahip Sebi İxir Akne Kremi cildi yenilemekte sivilce ve akne problemini çözmektedir. Sebi Pharma’nın bu ürünü de tıpkı diğer ürünleri gibi dünya patentli “Hücre yenileyici bileşen” içermektedir.  Sebi İxir Akne Kremi bu sayede cildi yormadan ve yıpratmadan sivilce sorununu gidermektedir. Bunun yanı sıra Sebi İxir Akne Kremi ciltteki lekeleri, siyah noktaları ve gözenek açıklığını da gidermektedir.

Sebi Ixir Yağlı Pürüzlü Lekeli Kremine ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!
 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.