Göz çevresi bakımı için nelere dikkat edilmeli?

Göz çevresindeki cilt vücudun diğer bölgelerindeki deriye oranla 10 kat daha incedir. Bu nedenle yaşlanma belirtileri öncelikle göz çevresinde gözlemlenmeye başlanır. Göz bakımı aksatılırsa yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşabilecektir. Yaşlanma karşıtı bakım için göz çevresine önem göstermek gereklidir.

Göz çevresinde birçok problem yaşanabilmektedir. Bu problemlerin oluşum nedenleri ise farklıdır. Mimik çizgileri zaman içinde yüz hareketlerine bağlı olarak oluşmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması da bu sorunda rol oynamaktadır. Göz çevresindeki derinin çok daha ince olması erken yaşlanma belirtilerinin ilk olarak burada oluşmasını sağlamaktadır. Buradaki derinin çok yi nemlendirilmesi gerekmektedir.

Göz çevresinde sıkça yaşanan bir sorun da göz altı torbalarıdır. Uykusuzluk, yüksek tuz içeren yiyecekler, stres göz altı torbalanmasına neden olabilmektedir. Doğru cilt bakım ürünleri ile göz altı torbalarından kurtulmak mümkündür.

Göz altı halkalanmaları göz altında mavi, mor renklerinde bir görünüme neden olmaktadır. Çoğunlukla genetik nedenlerle kaynaklanmaktadır. Derinin ince olması göz altı halkalanmalarının görünümünü daha da kötü hale getirmektedir. Yeteri kadar uyunmaması, hormonal değişimler, gebelik gibi faktörler mevcut göz altı halkalanması durumunu daha kötü göstermekle birlikte göz altındaki bu şikayetin direkt sebebi olarak yer almamaktadır

Göz çevresindeki bu sorunlar için alınabilecek birçok önlem var. Kaliteli bir göz çevresi anti aging bakım ürün kullanmak fayda sağlayacaktır. Hem genel sağlık hem de göz çevresindeki bakım için çok tuzlu gıdalardan kaçınılmalıdır. Seçtiğiniz anti aging bakım ürünü sorunu çözene dek uygun makyaj teknikleriyle göz çevresindeki görünümü kapatabilir veya sorunun belirginliğini azaltabilirsiniz. Seçilen makyaj türünün cilde zarar vermesine çok dikkat edilmelidir. Makyaj araçlarının da sürekli temiz ve yeni olduğundan emin olunmalıdır. Eskiyen ürünleri kullanmaya devam etmek fayda yerine zarar getirebilecektir. Düzenli ve kaliteli bir uykuya sahip olmak göz altı halkalanması şikayetini azaltmaya yardım edecektir. Göz çevresindeki tüyleri gidermek için seçilen yöntemlere de dikkat edilmelidir. Cildi yoran seçeneklerden kaçınılmalıdır.

Sebi Pharma Der Ki;

Yüksek miktarda ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Ala Krem ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapmaktadır. “Tek üründe tüm bakım” yapan krem göz çevresi, yüz ve boyun dahil olmak üzere tüm cilde uygulanmaktadır. Sebi Ala Krem ile genç ve bakımlı bir cilde ulaşmak çok kolay!

Sebi Ala hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın! 

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.