Göz kapağının düşüklüğü neden olur?

Göz kapağı düşüklüğü, üst göz kapağının normalden daha aşağıya doğru sarkmasıdır. Bu durum, yaşlanma, genetik faktörler, travma veya bazı hastalıklar nedeniyle ortaya çıkabilir.

Göz kapağı düşüklüğünün en yaygın nedeni yaşlanmadır. Yaşla birlikte göz kapağındaki kaslar ve deri gevşer ve sarkar. Bu durum, üst göz kapağının daha aşağıya doğru sarkmasına neden olur.

Göz kapağı düşüklüğünün diğer nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Genetik faktörler
  • Travma
  • Bazı hastalıklar (örneğin Horner sendromu, myastenia gravis, Graves hastalığı)
  • Güneşe fazla maruz kalma
  • Sigara ve alkol kullanımı

Göz kapağı düşüklüğü, estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Ayrıca, göz kapağının daha az açılıp kapanmasına neden olarak görme problemlerine yol açabilir.

Göz kapağı düşüklüğü tedavisi, altta yatan nedene bağlı olarak değişir. Yaşlanma nedeniyle oluşan göz kapağı düşüklüğünün tedavisinde travma veya bazı hastalıklar nedeniyle oluşan göz kapağı düşüklüğünün tedavisinde Sebi Simyacı Yoğun Sıkılaştırıcı Serum kullanmalısınız.

Sebi Simyacı Yoğun Sıkılaştırıcı Serum, göz kapağı düşüklüğünün tedavisinde yardımcı olabilir. Serum, Uluslararası Patentli Hücre Yenileyici Bileşen içerir. Bu bileşen, göz kapağındaki kolajen ve elastin üretimini artırarak göz kapağını sıkılaştırır ve gergin bir görünüm sağlar.

Sebi Pharma Der Ki;

Sebi Simyacı Yoğun Sıkılaştırıcı Serum, günde iki kez, temizlenmiş göz kapağına masaj yaparak uygulanır. Serum, göz kapağını sıkılaştırmaya ve gergin bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

Sebi Simyacı Yoğun Sıkılaştırıcı Serum, göz kapağı düşüklüğünün tedavisinde yardımcı bir üründür.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.