Gözeneksiz cildin formülü

Büyük ve belirgin gözenekler ciltte istenmeyen bir görünüm oluşturur. Hemen herkes küçük ve belli olmayan gözeneklere sahip olmayı ister. Geniş gözeneklerden kaçınmak için dikkat edilmesi gereken birçok unsur var.

GÖZENEKLERE NELER SEBEP OLUYOR?


Gözenekler genetik nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Bunun yanı sıra güneşin zararlı ışınlarının cilde birçok zararı var. Bu zararlardan biri de büyük gözeneklerdir. Gözeneklerin tıkanması da büyük gözeneklere neden olabilmektedir. Bu unsur da cilt temizliğinin önemine dikkat çekmektedir. Yüzü düzenli olarak temizlemek hem gözenekler hem de cilt bakımı açısından önemlidir. Cilt temizliğini etkin şekilde gerçekleştiren doğal temizleme suları da yararlı olmaktadır. Yaş ilerledikçe cildin bakımına duyulan ihtiyaç artmaktadır. Yaşlandıkça cilt elastikiyetini yitirmekte, sarkmalar başlamaktadır. Hem anti-aging etki için, hem de gözenek sorunu yaşamamak için problem henüz ortaya çıkmadan önce önlem almak, cilt bakımına dikkat etmek faydalıdır.

Gözeneklerde sıcaklığın da etkisi büyüktür. Gözenekler sıcak suda ve güneşe maruz kaldıklarında büyümektedirler. Gözeneklerin küçülmesi için gözenekler kesinlikle kaşınmamalıdır. Yüzü kaşımak sorunu çözmenin yanı sıra durumun daha da kötüye gitmesine neden olacaktır. Yüzü kaşımak ciltte çeşitli sorunlara da neden olabilir. Bununla birlikte yüze hiç dokunmama alışkanlığına sahip olmak da cilt hijyeni açısından oldukça faydalı olacaktır. Her ihtimale karşı elleri sık sık yıkamak dahi dolaylı olarak cilt hijyenine katkıda bulunacaktır. Gözenek probleminden şikayetçi bireyler çoğunlukla makyajla kapatmayı tercih etmektedir. Gözenekleri makyajla kapatmak cilt açısından sorun yaratacaktır. Sabırlı olmak bu noktada belki de en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan.

Eğer spor yapılıyorsa çalışma biter bitmez yüzü temizlemeye dikkat etmek gereklidir.
Beslenme de sağlıklı bir cilt için önemlidir. Antioksidan içeren; A, C ve E vitamini bakımından zengin gıdalar tüketmeye dikkat edilmelidir. Beslenmeye dikkat etmek daha genç ve güzel bir cilde sahip olmanın yanı sıra çeşitli sağlık sorunlarını da engelleyecektir.

Agresif, aceleci tüm çalışmalar cilde uzun vadede faydadan çok zarar getirecektir bu nedenle cilt bakımında da sabırlı olmakta, etkiyi aceleci şekilde almaktansa kalıcı ve sağlıklı şekilde almaya, cildi yormamaya özen göstermekte yarar var.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.