Güneş koruyucuya duyulan ihtiyaç azalıyor mu?

Yaz mevsimindeki bu faydalı alışkanlık diğer mevsimlerde de sürdürülmelidir.
 

Güneşin birçok faydası var. Güneş, uykuyu düzenler, vücudun D vitamini üretimini sağlar ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Bununla birlikte güneşin zararlı ışınları kırışıklıklara, yaşlanma lekelerine, cilt kanserine neden olmaktadır.

Güneş ışınlarına herhangi güneş koruyucu olunmadan maruz kalınması yaşlanmanın en büyük nedenleri arasında sayılmaktadır. Henüz bu alışkanlık kazanılmadıysa da hiçbir zaman geç değildir. Bununla birlikte antioksidan içeren besinler de güneşin zararlı ışınlarının etkisini azaltmaya yardımcıdır. Sigara kullanımı da cilde zarar veren moleküllerin oluşmasını sağlamaktadır. Sigara da yaşlanma belirtilerinin oluşmasını hızlandırmaktadır. Özellikle dışarıda spor yapılırken uzun süre güneşe maruz kalınabilmektedir. Bu da cilde zarar vermektedir.

Güneş ışınlarının çeşitli türleri vardır. UVA, UVB, UVC bunların arasında başlıcalarıdır. UV C ışınları çoğunlukla ozon tabakası tarafından absorbe edilmektedir, bundan dolayı cilt etkilenmemektedir.

UVA ışınları kırışıklıkların ve ciltte oluşan zararların temel kaynağıdır. UVA ışınları kırışıklıklar ve cilt zararının kaynakları arasında yer almaktadır. UVA, UVB ile karşılaştırıldığında daha zararlıdır.   Çünkü UVA ışınlarının oluşturduğu “güneş yanığı” hissedilmemektedir. Bazı çalışmalar UVA’nın camdan geçebildiğini göstermektedir. Örneğin araba sürerken araba camından bu ışınlar geçebilmektedir. Bununla birlikte UVA ışınları bulutlardan da geçebilmektedir. Bu nedenle bulutlu günlerde dahi güneş koruyucu kullanılmamalıdır.

Kış mevsiminde güneş ışınları kardan yansıyabilmektedir. Bu da güneşin zararlı ışınlarının etkisini arttırmaktadır. Kullanılan SPF’li makyaj ürünleri güneşten korunmaya yardım etse de başka güneş koruyucuya ihtiyaç duyulmayacağı anlamına gelmemektedir.

Yaz mevsiminde cilt yoğun güneşin, tuzlu ve klorlu suyun etkisi ile yıpranmaktadır. Birçok birey yazın kendini tatile kaptırarak cildine yeterli özeni göstermeyebilmektedir. Bu nedenle yazdan sonra cilt bakımının önemi artmaktadır.

SEBİ İXİR LEKE KREMİ DÖRT MEVSİM KULLANILIR

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi benzersiz formülüyle dört mevsim kullanılabilmektedir. Lekeleri gidermenin yanı sıra 50 faktör güneş koruması da sağlayan krem, cildi UVA, UVB ışınlarından korumaktadır. Ciltteki tüm kararmaları gidermeye yardımcı ürün yoğun nem de sağlamakta ve cilde bakım yapmaktadır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.