Güneş lekelerine ne iyi gelir

Güneş lekelerine ne iyi gelir diye sorulduğunda öncelikle güneş koruyucu kullanımının önemli olduğunu belirtmek gereklidir. Güneşin zararlı ışınları birçok cilt problemine neden olabilmektedir. Güneş yanıkları, lekeler, erken yaşlanma belirtileri bu zararlardan birkaçıdır. Dört mevsim düzenli güneş koruyucu kullanımı cilt bakımı açısından son derece önemlidir.

GÜNEŞ LEKELERİNE İYİ GELEN KREMLER

Çeşitli nedenlerle güneş koruyucu kullanımı aksatılabilmektedir. Bunun sonucunda cilt ciddi hasarlar görebilmekte, güneş lekelerine ne iyi gelir diye araştırılabilmektedir. Özellikle açık ten rengine sahip, çok genç ve yaşlı bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır.

Cilt tipine uygun yüksek faktörlü bir güneş koruyucu seçmek ve bu ürünü düzenli kullanmak fayda getirecektir. Zaman zaman gerek duyulmadığı veya zahmetli bulunduğu için güneş koruyucu kullanımından kaçınılabilmektedir. Bunun yanı sıra şapka gibi fiziksel tedbirlerin yeterli olabileceği düşünülmektedir. Güneş koruyucularının bazıları parfüm içermektedir. Bu kokudan hoşlanmadığı için de güneş koruyucu uygulamaktan kaçınan bireyler mevcuttur. Ne kadar dikkat edilirse edilsin fiziksel önlemler cildi güneşten korumaktan yetmeyecektir. Parfüm içermeyen güneş koruyucular seçilerek koku problemi de kolaylıkla çözülebilmektedir. Bunun yanı sıra parfüm içeren ürünler hassas ciltler için de sorun oluşturabilecektir. Sıkça gözden kaçırılan bir unsur da güneş kremi kullanımının sadece yazın gerekli olduğunun düşünülmesidir. Cilt dört mevsim güneş korumasına ihtiyaç duyar. Bu sayede güneş lekelerine ne iyi gelir diye sormaya gerek dahi kalmayabilmektedir.  Kışın kardan yansıyan güneş ışınları güneşin zararlı ışınlarının etkisini arttırabilecektir. Sıkça yapılan bir hata da güneş koruyucu kullanımın sadece tatile gidildiğinde gerekli olduğunun düşünülmesidir. Ofis çalışanları dahi pencereden gelen ışınlar nedeni ile problem yaşayabilmektedir. Araç kullananlar, kısa bir süre de olsa dışarıda zaman geçen bireyler de güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilmektedir.

Güneş lekelerine ne iyi gelir diye araştırma yapılırken şu da unutulmamalıdır güneş yanıkları ve güneş lekeleri güneşin olumsuz etkilerinin gözlemlenebilen zararlarındandır. Bunun yanı sıra gözle görünmeyen veya zararı ileride ortaya çıkacak hasarlar da söz konusudur.

Cilt belirli oranlarda aldığı çevresel hasarları telafi edebilmektedir. UVA UVB ışınları cildin olağan akışına zarar vermekte ve derinin yapısını bozmaktadır. Cilt sağlığı olumsuz etkilenmektedir.

Örneğin; erken yaşta meydana gelen yaşlanma belirtilerinin önemli sebeplerinin arasında güneşin zararlı ışınları yer almaktadır. Bu etki yıllar içinde birikimli olarak ilerler ve erken yaşlanma belirtileri olarak kendisini gösterir. Güneş lekelerine ne iyi gelir diye incelendiğinde güneş lekelerine neden olan güneşin zararlı ışınlarının sarkmalara ve kırışıklıklara da yol açabildiği unutulmamalıdır.

Sebi Pharma Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi leke gidermeye yardım etmekte ve 50 faktör güneş koruması sağlamaktadır. Kullanıcılarına iki fayda birden sunan ürün çok yoğun nem sağlamakta ve cilde bakım yapmaktadır. Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi pH nötr özelliğiyle tüm cilde uygulanmaktadır.

Güneş lekelerini geçiren ve tekrardan leke oluşmasını önleyen Sebi Ixir 50 SPF Güneş Korumalı Leke formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.