Güneş saçlara zarar verebilir

Güneş cilde olduğu gibi saçlara da zarar verebilmektedir. Yoğun güneşe maruz kalan saçlarda çeşitli problemler yaşanabilmektedir. Deniz tuzu, klorlu su gibi faktörler de eklenince saçlardaki sorunlar artmaktadır. Saçlar da tıpkı cilt gibi güneşin olumsuz etkilerine karşı korunmalıdır.

GÜNEŞTEN SAÇLARI KORUMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?
 
  • Siperli, büyük şapkalar tercih edilebilir. Bu türdeki şapkalar saçlar, cilt ve sağlık için son derece faydalıdır.
  • Saçların güneşin zararlı etkilerinden zarar görmesini önlemek için güneşten koruyucu etkiye sahip ürünler kullanılabilir.
  • Saçları güneşten daha az etkilensin diye toplamak hatalı olacaktır. Saçları zorlayan bir saç stili seçmek saçların kopmasıyla sonuçlanabilmektedir. Saçları yormayan rahat saç stilleri seçmekte fayda vardır.
  • Saçları çok sık yıkamak kafa derisinde bulunan doğal yağlara olumsuz etkide bulunacaktır. Bu da sürekli saç yıkama ihtiyacı duyulmasına neden olacaktır. Her gün yüzmeye gidiliyorsa sadece denizden veya havuzdan gelindiğinde duş alınabilir, doğal şampuanlar tercih edilebilir. Saçların tuzlu/klorlu durduğu süreyi en aza indirmek, bone takmak da faydalı olacaktır. Eğer saçları hemen yıkama imkânı bulunmuyorsa şişeyle temiz su bulundurulup saçlara sıkarak da önlem alınabilir.
  • Yazın hava oldukça sıcak olacağı için saçlar yıkandıktan sonra kendi kendine kuruyacaklardır mümkünse saç kurutucuyu kullanmamak, saçların doğal şekilde kurumasını sağlamak iyi bir seçenektir.
  • Saçları korumak için besinlerden de yardım alınabilir. Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olan balıklarla beslenmek, ıspanak, yumurta tüketmek saçları korumaya yardım edecektir.

SAÇ KESİMİ İHMAL EDİLMEMELİ

Daha sağlıklı saçlar için 4 mevsim uygulanabilecek yöntemler de mevcuttur. Saçları düzenli olarak kestirmek saçın sağlıklı kalmasını ve hızlı uzamasını sağlar. Saç tipine de bağlı olarak 6-8 hafta arasında kuaföre uğranmalıdır. Beslenme planında yeterli miktarda proteine yer verilmeli, uyumadan önce saçlar kurutulmalıdır. Zaman zaman saçlar yıkanırken aşırı şampuan kullanılabilmektedir, bundan da kaçınılmalı, ürünler gerektiği kadar kullanılmalıdır.

Sebi Pharma Der Ki;

Çok spesifik bir formüle ve uluslararası patentli hücre yenileyici bileşene sahip olan Sebi Ixir Saç Bakım Serumu, saçınıza bakım yapar ve saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlar.

Saç bakım serumu formülümüze ulaşmak için tıklayınız.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.