Hassas ciltler için cilt bakım önerileri

Hemen her cilt dikkatli bir bakımı hak eder fakat hassas ciltlerde bu durum daha belirgindir. Hassas ciltlere sahip bireyler ciltlerine diğer insanlara oranla çok daha fazla özen göstermek durumundadır.

CİLDİNİZ HASSAS MI?

Hassas cilde sahip birçok insan bu durumun farkındadır fakat yine de belirli sorulara yanıt verilerek cildin hassas olup olmadığı hakkında fikir sahibi olunabilir.

Aşağıdaki soruların birçoğuna “evet” yanıtını vermek cildin hassas olduğuna işarettir.
 
  • Yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüzü rahatsız hissediyor musunuz?
  • Cildinizde diğer insanlara oranla çok daha fazla kızarıklık meydana geliyor mu?
  • Çok kısa süreliğine dahi güneşte kalsanız cildiniz yanıyor mu?
  • Birçok kozmetik ürününe cildiniz tepki veriyor mu?
  • Kimyasal içeren, yapay, renkli kozmetik ürünlerine cildiniz tepki veriyor mu?
  • Erken yaşlarda oluşan kırışıklıklar ve çizgiler söz konusu mu?
  • Cildiniz kaşınıyor mu, pul pul dökülme durumu mevcut mu?
HASSAS CİLTLER İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Eğer cilt hassas ise bu öncelikle çok daha dikkatli olunması gerektiğine işaret eder.

Alınan ürünlere dikkat edilmeli: Cilt bakımı ürünü seçerken mutlaka içerikleri incelenmelidir.Ciltte irritasyona neden olabilecek içerikler kullanılıyorsa bu ürünleri almaktan kaçınılmalıdır.

Kullanılacak ürün test edilmeli: Kullanılmak istenen ürün yüz dışındaki bir bölgeye küçük miktarda sürülmelidir. 48 saat beklenmeli ve herhangi reaksiyon olup olmadığı incelenmelidir.

Cilt nemlendirilmeli: Tüm ciltlerin 4 mevsim nemlendirilmesi gerekmektedir. Hassas ciltlere sahip bireyler de buna dikkat etmelidir. Doğal içeriğe sahip nemlendiriciler kullanmalıdır.

Beslenme planına dikkat edilmeli: Sağlıklı beslenme alışkanlığı vücuttan toksinlerin atılmasına ve cilt sağlığına katkıda bulunacaktır. Bol su tüketmek cilt bakımı açısından son derece önemlidir özellikle hassas ciltlerde buna daha çok dikkat etmek gerekir.

Güneşten kaçınılmalı: Mümkün olduğu kadar çok güneşli havalarda dışarı çıkmamaya dikkat etmek, yüksek SPF’li güneş kremi kullanmak faydalı olacaktır.

Yüz temizliğine dikkat edilmeli: Cildin uzun süre yağlı ve kirli kalması gözeneklerin tıkanmasına sebep olacak bu da çeşitli cilt problemlerine yol açacaktır. Mümkün olduğu kadar yüzü temiz tutmak, düzenli olarak yıkamak yararlı olacaktır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.