Hastalıklardan korunmak için neler yapılabilir?

Sağlığa dair en ufak bir problem, kişinin hayatını oldukça zorlaştıracak, tüm dikkatini yaşanan sağlık problemi üzerine toplamasını sağlayacaktır. Gelişen sağlık imkanları ile hastalıklardan kurtulmak eskisi kadar zor ve zahmetli olmasa da elbette en iyi seçenek baştan hastalıklardan korunmaktır. Bireylere kendi sağlıklarını korumak anlamında önemli görevler düşmektedir.

ALINABİLECEK BİRÇOK ÖNLEM VAR

Hastalanmayan veya az hastalanan insanlar incelediğinde mutlaka iyi alışkanlıklara sahip oldukları görülecektir. Yaşam koşulları, çevre de doğrudan sağlıkla ilgilidir.

Düzenli uyku

Araştırmalar sekiz saat veya daha fazla uyuyan bireylerin; yedi saatten az uyuyan kişilere oranla soğuğa, üşütmeye bağlı hastalıklara 3 kat daha az yakalandığını göstermiş. Gece boyunca vücut kendini onarır ve stres hormonunu düzenler.

Renkli yiyecekler


Antioksidan bakımından zengin ürünleri tüketmek sağlık açısından son derece yararlıdır. Patates, badem, kırmızı üzüm gibi yiyecekler zarar görmüş hücreleri yeniler, mikroplara ve bakterilere karşı savaşır.

Probiyotikler faydalı olabilir


Dışarı çıkılan her an bakterilerle ve mikroplarla karşılaşılmaktadır. Birçok bakteri zararsızdır bazıları ise hastalığa sebebiyet verebilir. İyi bakteriler bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Bu nedenle probiyotik tüketimi düşünülebilir. Özellikle soğuk havanın neden olduğu hastalıklara karşı probiyotikler faydalı olabilmektedir.

Eller, çok olmasa dahi gerektiğinde yıkanmalıdır


El yıkama alışkanlığını çok abartmaya gerek yoktur. Eller sık sık yıkanmıyorsa da gerekli olan zamanlarda yıkamamayı ihmal etmemek faydalı olacaktır. Yemekten, ve yiyecek hazırlamadan önce-sonra, tuvaletten çıkıldığında, öksürüldüğünde elleri yıkamak hastalıkları yüzde on beş ve elli arasında azaltacaktır.

Temiz hava alın


Birçok insan soğuk havalarda dışarı çıkmaktansa evde zaman geçirmekten hoşlanır. Özellikle havaların soğuk olması sıcak ev ve iş yerini daha tercih edilir kılar. Temiz hava almak bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Yoga, meditasyon gibi dinlendirici egzersizler, doğru nefes alma teknikleri de sağlığı korumaya yardım edecektir. Stresin sağlığa birçok zararı var. Stresin birçok hastalığın tetikleyici olduğu tartışılmaz bir gerçek konumda. Hemen her insanın stresle mücadele etmekte kullanacağı alternatifler farklı olacaktır. Müzik dinlemek, sevilen bir hobiyle uğraşmak, kitap okumak, resim yapmak, veya oyun oynamak kişinin stresini azaltmasına yardım edecektir. Stresle mücadele etmek özellikle ruhsal sağlık açısından son derece önemlidir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.