Hayatınızı kolaylaştıracak dekorasyon önerileri

Bireyin yaşam alanı; psikolojisi ve konforu üzerinde etkiye sahiptir. Dekorasyonun kötü tasarlanmış olması sadece görsel sorun oluşturabileceği gibi çocuklar ve yaşlı bireyler için de tehlike arz edebilmektedir. Dekorasyon önerileri ile şık ve konforlu bir yaşam alanına kavuşmak mümkün.
 

Renk seçimini sona bırakmak iyi bir seçenektir. Hemen herkes yeni bir eve taşındığında öncelikle duvarları boyatmak istemektedir. Bu doğaldır. Renk seçimiyle ilgili net kurallar belirtebilmek çok zordur. Odanın konumuna, ışıklandırmada kullanılan unsurlara ve en önemlisi eşyaların renklerine göre renk tercihi yapılmalıdır. Boyama aşamasında zorluk oluşturacak olsa dahi öncelikle eşyaları yerleştirip ardından renk tercihi yapmak daha sağlıklı kararlar alınmasını sağlayacaktır.

Ev dekorasyonunda sıkça yapılan hatalardan biri de evi tamamen eşyalar ile doldurma isteğidir. Mobilyaların “nefes alabileceği” alanlar oluşturulmalıdır. Çok sayıda eşya satın almak yerine az fakat kaliteli, şık mobilyalar tercih edilmelidir. Karmaşık tasarımlar kişinin herhangi işe odaklanmasını da güçleştirecektir.

Müze ve sergilerde sanat eserleri ortalama 144 santim yükseklikte sergilenmektedir. Bu insan gözü için ortalama bir seviyededir. Bireyler de evlerinde bu ölçüyü kullanmalıdır. Duvarın zeminden tavana olan yüksekliği baz alınmamalıdır. Duvarın fotoğrafını çekip bir grafik düzenleme programında tablonun yerine karar vermek de tercih edilebilmektedir.
Ev tasarımında temalar tercih edilebilmektedir. Örneğin çok modern veya doğal temalar belirlenebilmekte tüm mobilyalar ve tasarım bu anlayış üzerinden şekillenebilmektedir. Bu seçimin dezavantajı ise klişeye kaçabilmesi ve evin özgünlüğünü yitirebilmesidir.
Herhangi tasarımda bir ana obje seçilir ve diğer ögeler yardımcı olarak kullanılır dekorasyonda da bu mantıktan yararlanılabilmektedir. En sevilen mobilya ana obje olarak seçilebilir diğer unsurlar ise yardımcı olarak görülebilir. Bu tasarımda kolaylık sağlayacaktır.

Ev dekorasyonu için alışveriş yapılırken evin sahip olduğu alan unutulmamalıdır. Mağazada çok güzel görünen bir eve getirildiğinde tüm alanı kaplayabilir bu da rahatsız edebilir. Tam tersi durum da yaşanabilir. Eve getirilen obje fark edilmeyecek kadar az alan kaplayabilmektedir.

Tüm bu dikkat edilmesi gereken unsurların yanı sıra çok önemli bir kural daha vardır; “kurallara uymamak”. İstenilen kurallara uymayarak yaratıcı ve şık bir tasarım oluşturulabilmektedir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.