İleri yaşlarda yapılan cilt bakım hataları

Hemen herkes bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak istemektedir. Bu beklentiye kavuşabilmek için cilt bakımına dikkat etmek, ürün seçimlerini iyi yapmak gereklidir. Bununla birlikte cilde özen göstermeyi alışkanlık haline getirmek de fayda sağlayacaktır. Sıkça yapılan hatalardan kaçınmak da herhangi sorun oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.
 

Yanlış Ürün Seçimi

Cilt tipini ve cildin ihtiyaçlarını belirlemek önem taşımaktadır. Kişi buna net olarak karar verdiğinde ürün seçimi de kolaylaşacaktır. Cildin ihtiyaçlarının karşılanması cildin görünümünün de daha bakımlı olmasını sağlayacaktır. Birey kendi cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri almamalıdır.  Sıkça yapılan bir hata da ambalajdan etkilenilmesidir. Ürün ne kadar şık olursa olsun sonuç olarak fayda sağlayabilecek unsur içeriktir. Dermokozmetik ürünlerde zengin içeriğe mutlaka önem verilmelidir.

Rutinin Belirlenmemesi

Hemen her alanda başarı elde edebilmek için bir rutin ve düzen esastır. Cilt bakımında da bu durum geçerlidir. Belirli aylarda cilt bakımına dikkat etmek zaman zaman ise bunu boşlamak istenilen sonucun alınmasını güçleştirecektir. Seçilen ürünler kadar bu ürünlerin düzenli kullanımı da önem taşımaktadır. Herhangi üründen fayda alabilmek için ürüne gereken süre tanınmalıdır. Ürünü henüz fayda görecek kadar bir zaman dilimi içerisinde kullanmadan vazgeçmek hem fayda görememeye hem de ekonomik kayba neden olacaktır. Cilt bakım ürünlerini çok sık değiştirmek de istenilen sonucun alımını güçleştirmektedir

Cilt Temizliğine Önem Verilmemesi

Cilt 7/24 çevresel faktörlere maruz kalmaktadır. Bundan dolayı cilt temizliği oldukça önemlidir. Cilt temizliği cildi zararlı maddelerden arındırdığı gibi kullanılacak ürünlerden fayda alınmasını sağlamaktadır. Kullanılan dermokozmetikler fayda getirebilmek için temiz bir cilde ihtiyaç duymaktadır. Seçilen kaliteli bir cilt temizleyici ile cilt arındırılmalıdır. Seçilen ürünün cildi yormamasına ve kurutmamasına dikkat edilmemelidir.

Cildin Nemsiz Bırakılması

Hemen her cilt nemlendirmeye ihtiyaç duymaktadır. Karma, yağlı ciltler de nemlendirilmeye ihtiyaç duymaktadır. Cildin kuruması kırışıklık ve çizgilerin görünümünü belirginleştirecektir. Cildin dört mevsim nemlendirilmesi birçok cilt problemi için de avantaj sağlayacaktır.

Boyun ve Dekolte Bölgesinin İhmal Edilmesi

Cilt bakımında zaman zaman tek bölgeye odaklanılabilmektedir. Bunun sonucunda istenilen sonuç alınsa da genel görünüm istenildiği gibi olmamaktadır. En ideali yüz, boyun, göz çevresi ve dekolte bölgesi dahil tüm cildin bakımının yapılmasıdır. Bu sayede genel görünüm de bakımlı olacaktır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.