Kalsiyum kilo vermeye yardımcı olabilir

Kalsiyumun sağlığa birçok faydası var bunun yanı sıra yapılan çalışmalar kalsiyumun kilo vermeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Doğal, az yağlı süt ve süt ürünlerinden kalsiyum alarak kemikleri güçlendirmek ve kilo kaybında yardımcı olmak mümkündür.
 

KALSİYUMA NEDEN İHTİYAÇ VAR?


Yeterli kalsiyum tüketilmediği zaman vücut kemiklerde kalsiyumu tüketmeye başlayacak bununla birlikte. Bu nedenle kilo vermek için beslenme planı oluştururken yeterli miktarda kalsiyum alındığından emin olunmalıdır. Kalsiyumun kilo vermeye yardım etmesinde düşünülen bir teori de beslenme planında zararlı yiyecekler yerine sağlıklı yiyecekler seçiminin fayda getireceğidir. Kalsiyum eksikliği beyni yiyecek tüketimine yönlendirebilir. Bu teori de kalsiyumun kilo vermeye olan olumlu etkisini açıklamak için düşünülmektedir. Kilo kaybı için sadece kalsiyum tüketimini arttırmak fayda sağlamayacaktır. Sağlıklı bir beslenme planı ve egzersizin yanı sıra yeterli miktarda kalsiyum tüketmek yararlı olacaktır.
 

KALSİYUMUN DİĞER FAYDALARI NELER?


Kalsiyum kemik ve diş sağlığı açısından son derece önemlidir. Bunun yanı sıra kalsiyum tırnak, saç ve cilt sağlığı açısından da gereklidir. Kalsiyumla birlikte D vitamini almak da kemik gelişimine faydalıdır. Yeterli kalsiyum alımı yaşlanma sürecinde yaşanabilecek kemik kayıplarını azaltacaktır. İleriki yaş dönemlerinde hayatı ciddi anlamda zorlaştıran osteoporozdan korunmak için de kalsiyum gereklidir.

Kalsiyumun kilo kaybına olumlu etkileri incelenmekte, kalsiyumun kilo kaybını kolaylaştırdığı düşünmektedir. Kalsiyum yağ yakımını tetiklemektedir. Uzmanlar kilo vermek için alınan kalori miktarı azaltırken süt ve süt ürünülerinin de ihmal edilmemesi gerektiğini belirtiyor.
 

Yetersiz kalsiyum ve D vitamini alımı PMS’e de olumsuz etkide bulunabilir.
Yeterli miktarda kalsiyum alımı kardiyovasküler hastalıklara ve hipertansiyon riskini azaltmaktadır.

Kalsiyum hücrelerin enerji üretebilmesi için de önemlidir, bireyin kendini enerjik ve fiziksel aktiviteler için hazır hissetmesi açısından da kalsiyum alımının gerekli olduğu belirtilmektedir. Yeterli kalsiyum alınmazsa kas kramplarının yaşanma olasılığı artacaktır.

Yeterli kalsiyum alınmadığına bunun belirtileri hemen ortaya çıkmaz fakat bu durum devam ettiğinde çeşitli sağlık sorunları meydana gelebilir. Hafıza kayıpları, kas spazmları, depresyon ve halüsilasyon gibi ciddi sağlık problemleri yaşanabilmektedir. Aşırı kalsiyum alımı da çeşitli sağlık sorunlarına neden olacaktır. Bu belirtiler yaşanıyorsa hemen doktora danışmak faydalı olacaktır.


Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!
 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.