Kış ve anti aging bakım

Yaşın ilerlemesi ile birlikte sıkça rastlanan şikâyetlerden biri de sarkmadır. Sarkmalar bireyin olduğundan yaşlı gözükmesine sebebiyet verebilmektedir. Sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri genç yaşlarda da meydana gelebilmektedir. Cilt bakımına dikkat ederek yaşlanma belirtilerine karşı önlem alınabilir.

Kışın ciltler kurumaktadır. Kuru ve soğuk hava cildin nemini azaltabilmektedir. Bu da cildi yıpratmaktadır.

Kış mevsiminde de UV ışınları cildi yıpratabilmektedir. Bu da ciltte kırışıklıklara, mimik çizgilerine ve sarkmalara neden olabilmektedir.  Cildin güneşten korunması da çeşitli sorunlara karşı tedbir olacaktır. Güneş koruyucu kullanımının sadece yazın gerekli olduğu düşünülmemelidir. Anti aging krem ürünleri bu aşamada fayda sağlayabilmektedir. Anti aging ürünler çok yoğun nem sağladığı ve bakım yaptığı için cilt kurumasını önlemeye katkıda bulunmaktadır.

Sarkmanın en sık yaşandığı alanlardan biri de gıdı bölgesidir. Yer çekimine bağlı olarak bu bölgede sarkma oluşabilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle gıdı bölgesindeki sarkmalar da artmaktadır. Yaşın ilerlemesi demek bir anlamda daha uzun süre yer çekimine maruz kalmak anlamına gelmektedir.

Sarkmaya neden olan bir diğer faktör de ciltte kollajen üretiminin yavaşlamasıdır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kollajen üretimi de azalır. Bunun sonucunda sarkma gibi yaşlanma belirtisi oluşabilmektedir. Bununla birlikte yorgun görünüm de oluşabilmektedir. Yaşlanmanın bir diğer nedeni de çevresel faktörlerin etkisinin birikimli olarak ilerlemesidir. Birey ne kadar dikkat ederse etsin yıllar içinde güneşin zararlı ışınlarına, çevresel kirliliğe ve çeşitli problemlerine maruz kalmaktadır. Tüm bunların birikimi zaman içinde yaşlanma belirtilerini oluşturacaktır.
 

Yaşlanma karşıtı bakım için cilt bakımına dikkat etmek de son derece önemlidir. Beslenme, uyku düzeni gibi faktörlere dikkat etmek; cilt temizliğini, güneş koruyucu kullanımını aksatmamak da anti aging bakıma fayda da bulunacaktır. Bununla birlikte yaşlanma belirtileri çok ilerlemeden tedbir almak da yarar getirecektir. Cilt bakımında sık yapılan bir hata da mevsimlere, yaşa göre cilt bakımında herhangi değişiklik yapmamaktadır. Çevresel koşullara, yaşa göre cilt bakım rutini değişiklik gösterebilmektedir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.