Kış ve cilt temizliği

Cilt temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de cildin kurutulmamasıdır. Bu durumun önemi kışın daha da artmaktadır. Kışın kuru ve soğuk havanın etkisiyle yağlı ciltlerde dahi kuruma oluşabilmektedir.

Gün boyunca yüz kirlenebilmektedir. Makyaj kalıntıları, UV ışınları, ölü hücreler, sebum yüzde birikebilmektedir. Ciltte biriken kirin ölü hücrelerin arındırılması hem cilt bakımına hem de görünüme katkıda bulunacaktır.

Ciltteki aşırı kuruluğun nedeni çok fazla temizlikten de kaynaklanabilmektedir.  Bunun sonucunda cilt kuruyacaktır ve kepeklenme yaşayacaktır. Cildin nem ihtiyacı da artacaktır.
 

CİLDİ YIPRATMAYAN İÇERİĞE SAHİP ÜRÜNLER SEÇİLMELİ


Cilt kuruluğuna sıkça neden olan bir diğer faktör ise yıpratıcı içeriğe sahip cilt temizleme ürünlerinin kullanılmasıdır. Bu içerikteki ürünler yaz kullanıldığında sorun oluşmayabilmektedir ama bu kışın da aynısının olacağı anlamına gelmemektedir. Seçilen cilt temizleme ürünün cildi kurutmayacak ve yıpratmayacak yapıda olmasına önem gösterilmektedir. Bu durum hassas ciltler için daha da önemlidir.
 

SU TÜKETİMİ CİLT BAKIMI İÇİN ÖNEMLİ


Cildin soğuk ve kuru havaya maruz bırakılması önlenmelidir. Cildin nem kaybetmemesi için yeterli su tüketimine önem gösterilmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için vitamin, mineral ve yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler tüketilmelidir. Dengeli bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Buna ek olarak uyku düzenine de dikkat edilmelidir.

Stres cildin çevresel faktörlere karşı hassasiyetini arttıracaktır. Stresin sağlığa da birçok zararı bulunmaktadır. Stres sonucunda cildin kaşınması ve soyulması da birçok cilt problemine davetiye çıkarabilmektedir.
 

CİLT TEMİZLİĞİ ANTI AGING BAKIM İÇİN DE ÖNEMLİ


Cilt temizliğine dikkat etmenin tek faydası bakımlı bir cilde kavuşmak değildir. Cilt temizliğine dikkat edildiğinde kullanılan cilt bakım ürünlerinden de daha fazla fayda elde edebilmek mümkün olacaktır. Özellikle anti aging ürünlerden fayda alabilmek için temiz cilde uygulanmaları önem taşımaktadır.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.