Kışın sık yapılan cilt bakım hataları

Hemen herkes bakımlı bir cilde sahip olmak istemektedir. Yapılan cilt bakımı hataları; leke, kuruluk, cilt tonu eşitsizliği gibi çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Kışın soğuk ve kuru hava cildi yıpratabilmekte ve yorabilmektedir.

GÜNEŞ KORUYUCU KULLANILMAMASI

Birçok birey güneş koruyucu kullanımının sadece yazın gerekli olduğunu düşünmektedir. Güneş koruması mevsimlik değil sürekli olmalıdır. Kışın da güneşin zararlı ışınları cilde zarar vermeye devam etmektedir. Öyle ki zararlı ışınlar kardan yansıyarak daha da zararlı olabilmektedir.
 

CİLDİ NEMLENDİRMEMEK


Kışın yapılan bir hata da cildin nemlendirilmemesidir. Birçok birey cildi nemlendirmek için cildinin kurumasını ve yıpranmasını beklemektedir. Bunun sonucunda cilt yıpranacaktır. Derinin zarar görmesini engellemek için sorun oluşmadan önce bakım yapmak gereklidir. Nemlendirici ürün seçiminde ise son derece dikkatli olmak gereklidir. Uzun vadede cildi kurutan ürünlerden kaçınılmalıdır. Yaşlanma belirtilerinin oluşum süresinde de cildin ne kadar zarar görüp görmediği önem taşımaktadır. Çok sık cilt sorunları yaşanırsa yaşlanma belirtileri daha genç yaşlarda ortaya çıkabilecektir.

Sıcak hava cildi kurutabilmektedir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar ılık su tercih edilmelidir ve duş alınan süre kısa tutulmalıdır. Kışın kuru havanın etkisi ile kuruluk şikayeti daha fazla yaşanabilmektedir. Kapalı alanları ısıtmada kullanılan cihazlara da dikkat etmek gerekmektedir. Havayı kurutan cihazlar cildin kurumasına da sebebiyet verebilmektedir.
 

CİLT TİPİNE DİKKAT ETMEMEK


Mevsimlerle hava koşulları değiştiği gibi cilt tipi de değişebilmektedir. Birçok koşul değişirken cilt tipi de aynı kalmayabilmektedir. Bireyler ürün seçerken cilt tipini göz önünde bulundurulmalıdır. Kuru ciltler hep kuru, yağlı ciltler hep yağlı kalacak diye düşünülmemesi gereklidir.
 

SEBİ İXİR ACİL BAKIM KREMİ İLE CİLDİNİZİ KORUYUN!


Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi nem sağlar, cilde bakım yapar ve mevsimsel faktörlerin cilde zarar vermesini önlemeye yardım eder. Benzersiz formüle sahip krem lekeleri de gidermektedir.

Kışın cilde bakım yapan ürünümüzü incelemek için tıklayın.


 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.