Kışın yağlı ciltler için bakım ipuçları

Yağlı cilde sahip olan bireylerin sıkça şikayet ettiği unsurlardan biri de ciltte oluşan görünümdür. Kışın soğuk havanın cildi kurutacağı ve böylelikle yağ şikayetinin ortadan kalkacağı düşünülse de bu durum her zaman böyle oluşmamaktadır. Mevsim kış da olsa yaz da olsa seçilen cilt bakım ürünleriyle bakım yapılmalıdır.

CİLT NEDEN YAĞLANIR?

Cilt yağlanmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Örneğin iklim yapısı cildin yağlanmasına sebebiyet verebilmektedir; deri yüksek sıcaklığa ve neme maruz kaldığında kendini korumak için yağ üretimini arttırmaktadır. Stres de daha fazla yağ üretimini tetikleyebilmektedir. Bunun yanı sıra genetik faktörler de etkili olabilmektedir. Cildi yoran temizleme ürünleri, hatalı ürün seçimi de cildin yağlanmasına sebebiyet veren unsurlar arasında yer almaktadır. Yüksek miktarda şekerli ve yağlı ürünlerin tüketimi de derinin yağlanmasına neden olabilmektedir.

KIŞIN CİLDİN YAĞINI DENGELEMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Cilt tipine uygun nemlendirici tercih edilmelidir. Yüz yıkandıktan sonra cildin nemlendirilmesi yağın dengelenmesine katkıda bulunacaktır.

Yeterli su tüketimi hem genel sağlık hem de cilt bakımı açısından önem taşımaktadır. Bu şekilde hem cilde katkı sağlanacak, ciltteki toksinler ve bakteriler dışarı atılacaktır.

Bakımlı bir cilt için makyaj ürünü seçiminde son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Bu nedenle ürünlerin içeriğine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra makyajın temizlenmesine de özen gösterilmelidir. Mineral makyaj doğallığı ve gözenekleri tıkamadığı için sıkça tercih edilmektedir.

Tercih edilen cilt bakım ürünlerinin nemlendirici özelliğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Yumuşak bir havlu seçmek de fayda getirecektir.

Ciltte istenilen görünümün oluşması için bir cilt bakım rutini belirlenmeli ve buna uyulmalıdır. Düzenli olarak bakım yapıldığında istenilen sonucu elde etmek kolaylaşacaktır.

Cildi korumak için mümkün olduğu kadar yüze temas etmekten kaçınmak gereklidir. Eller sık sık kirlenebilmekte ve bakteri taşıyabilmektedir. Eller yüze dokunduğunda tüm bakteriler taşınacaktır. Bunun sonucunda ciltte problem oluşma olasılığı artacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Kışın sıkça yapılan bir hata ise güneş koruyucuya ihtiyaç duyulmayacağının düşünülmesidir. UV ışınları kışın da cilde zarar verebilmektedir. Güneş koruyucu kullanımına dört mevsim dikkat etmek faydada bulunacaktır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.