Kuru ciltler için kışın cilt bakımı

Kış mevsimi kuru cilde sahip bireyler için daha zor geçmektedir. Bunun yanı sıra yağlı, karma ciltler dahi kışın kuruyabilir. Cilt bakımına özen göstermeye, cildi nemlendirmeye dikkat etmek yarar sağlayacaktır.
 

KURU CİLTLER İÇİN ÖNERİLER

Cilt susuz bırakılmamalı: Cildin kurumamasına dikkat edilmelidir Hem genel sağlık hem de cilt bakımı için bu unsur önemlidir.

Doğal ürünler tercih edilmeli: Doğal, kuru ciltler için tasarlanmış, alkol içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede kullanılan ürünler cildi kurutmayacaktır.

Sıcak suyla duş alınmamalı: Duş alırken sıcak su yerine ılık su tercih edilmelidir. Sıcak su cildin nemini alacaktır. Duş süresini kısa tutmakta da yarar vardır.

Cilt nemlendirilmelidir: Kuru ve kaşıntılı hissedildiğinde cilt nemlendirilmelidir. Özellikle akşamları kuru el ve ayaklar nemlendirilmelidir. Dudaklar içinse dudak balmları kullanılmalıdır.

Parfüm içeren ürünlerden kaçınılmalıdır: Cilt temizliğinde sabun içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Sabunlar cildin doğal yağını gidermektedir. Parfüm içermeyen, doğal ürünler seçilmelidir.

“Aşırı temizlik” yapılmamalı: Yüz günde iki kereden fazla yıkanmamalıdır. Yüz akşamları tüm yağ, kir ve makyaj varken yıkanmalıdır. Cildi aşırı şekilde yıkamak cildin lipit tabakasına zarar verecek ve kuruluğa neden olacaktır.

Çok yüksek sıcaklıklardan kaçınılmalı: Elbette kışın kapalı mekanlar ısıtılmaktadır fakat sıcaklığı aşırı derecede attırmamaya dikkat edilmelidir. Şöminenin başında durmak da cildi kurutacaktır.

Yünden kaçınılmalıdır: Yün kıyafetler cilde sürtünecek ve cildin kurumasına neden olacaktır. Pamuk, kaşmir gibi yumuşak nefes alan materyallerden imal edilen ürünler tercih edilmelidir.

Güneş koruyucu kullanılmalı: Güneşten korunmaya sadece yazın değil kışın da devam edilmelidir. Kış mevsiminde de hava kapalı olsa dahi güneş koruyucusu kullanılmalıdır.

Yeterli miktarda su içilmeli: Su tüketimine dikkat etmek hem cilde hem de sağlığa yarar sağlayacaktır. Su cildin fonksiyonlarını başarıyla yerine getirmesine olanak tanıyacak, toksinlerin atılmasına yardım edecektir.

Cilt problemlerine dikkat edilmeli: Ciltteki problem bazen kuruluktan fazlası olabilir. Sedef ve egzama hastalıkları soğukla birlikte daha kötüye gidebilir.

Sağlıklı beslenilmeli: Sağlıklı beslenildiğinden emin olunmalıdır. Kış mevsimi özellikle vitamin ve antioksidan bakımından zengin olan sıcak sebze çorbalar için idealdir.

Sebi İxir Acil Bakım Kremi içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile cildin bakımını yapmaktadır ve cildi nemlendirmeye yardımcıdır. Alkol, paraben, vazelin, silikon ve kortizon içermeyen Sebi İxir Acil Bakım Kremi doğal içeriye sahip olduğu gibi cildin kendini yenilemesine de yardımcıdır ve ilk kullanımda cildi sakinleştirmektedir.

Sebi Pharma ile Sağlıklı Kalın!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olun
  • Merhaba, ben Sebi Pharma Kurucusu Şebnem Özen. Kendi cilt problemlerimi iyileştirmek için yaptığım bu buluşlu formülleri, sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Siz de cildinizdeki kusurları örtmekten yorulduysanız ve kalıcı olarak tedavi etmek istiyorsanız bize katılın.

  • Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.